Erdoğan imzaladı! 9 bölge için kritik karar

Antalya, Denizli, Muğla, Osmaniye, Van, Rize ve Adana'da 9 ayrı bölge için son dakika haberi geldi. Bu bölgelerin kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Erdoğan imzaladı! 9 bölge için kritik karar
Erdoğan imzaladı! 9 bölge için kritik karar
GİRİŞ 11.09.2019 07:06 GÜNCELLEME 12.09.2019 07:59
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Antalya'nın Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde bulunan Lara Kıyı Bandı Doğal Sit Alanı ile Serik ilçesindeki Zeytintaşı Mağarası Doğal Sit Alanı, koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucu kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edildi.

 

 

Denizli'nin Honaz ilçesi Yukarıdağdere mahallesindeki Saklıgöl Potansiyel Doğal Sit Alanı ile Buldan ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kamara Traverten Sırtı Doğal Sit Alanı'nın da kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Zeytintaşı Mağarası

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Ayder Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Doğal Sit Alanı, Muğla'nın Menteşe ilçesi bulunan Özlüce Doğal Sit Alanı, Van'ın Gevaş ilçesindeki Kuzu Adası Potansiyel Doğal Sit Alanı, Adana'nın Karataş ilçesindeki Tuzla Gölü Doğal Sit Alanı ile Osmaniye'nin Kadirli ve Düziçi ilçeleri sınırları içerisinde bulunan Karatepe Aslantaş Doğal Sit Alanı'nın da kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesine karar verildi.

 

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • nene 8 ay önce Şikayet Et
  kaz dağlarını da ekleyin de chpliler arsaları kapattıklarına pişman olsunlar.
  Cevapla
 • Hüseyin 8 ay önce Şikayet Et
  Bizlerde göstere göstere Bir an önce Özgür Suriye Ordusu’nu silahlandırmalıyız !
  Cevapla
 • desperado 8 ay önce Şikayet Et
  istanbula da ayni özeni bekliyoruz başkanım. çengelköy güzeltepe talan ediliyor şuanda villa imarlı yerlere gökdelen gibi binalar yapılıyor. bogaz mahvediyor. Bu mutahhitlere artık bir dur deyin nolur. uskudar belediyesi keyfine göre imar dağıtıyor.
  Cevapla
 • yuh 8 ay önce Şikayet Et
  milli parklar diye bir yer var neyi ilan edionuz
  Cevapla
 • fehm 8 ay önce Şikayet Et
  iznik golu talan ediliyor. binlerce yoldir dokunulmamis bakir ve bircok ozel kuş turune ev sahipligi yapan bu golumuz neden hala koruma altina alinmiyor. gerekli tum muracatlari yaptigimiz halde.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle