Almak isteyenler 6 ay öncesinden sıraya giriyor

Dünyanın en iyi küçükbaş koyun ırkları arasında gösterilen "Suffolk" ve "İle de France" koyunları Bursa’nın Yenişehir ilçesinde düzenlenecek olan Türkiye çobanları küçükbaş hayvan fuarında yerini alacak. Küçükbaş hayvan üreticisi Berkay Yıldız tarafından Türkiye’ye getirilen koyunların kuzularından almak için 6 ay öncesinden sıraya girmeniz gerekiyor.

Almak isteyenler 6 ay öncesinden sıraya giriyor
Almak isteyenler 6 ay öncesinden sıraya giriyor
GİRİŞ 08.09.2019 09:58 GÜNCELLEME 08.09.2019 11:48
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde Küçükbaş hayvan üreticiliği yapan Berkay Yıldız, "Pedigri kayıtlarına göre damızlık koyun ve koç vasıflarını taşıyan saf ırk hayvanları aylar süren çalışmalar sonunda özel ekibimizle seçerek yurt dışından ülkemize getirdik. İlk etapta İle de France koyun ve koçları 3 yıl önce Türkiye’ye getirdik. Getirdiğimiz koyunların kalitesini herkes gördü. Bugün Türkiye’nin 81 iline kuzu sattık. Satmaya da devam ediyoruz. Doğmayan kuzularımız 6 öncesinden satılıyor. Müşterilerimizden gelen talep doğrultusunda Suffolk koyun ve koçlardan oluşan özel bir sürüyü de çiftliğimize kazandırdık" diye konuştu.

 

 

Yıldız, “Herkes gelip koyunlarımızı çiftliğimizde görmek istiyor. Gerek sağlık gerekse zaman açısından bu taleplere olumlu cevap veremediğimiz için 5-8 Eylül tarihleri arasında Bursa’nın Yenişehir ilçesinde düzenlenecek olan Türkiye’nin en büyük küçükbaş hayvan fuarında yerimizi alacağız. Küçükbaş hayvan üreticileri hayvanlarımızı bu fuarda görüp detaylı bilgi alabilirler” dedi.

 

 

Hayvan üreticilerin doğmayan kuzulardan almak için 6 öncesinden sıraya girdiği İle de France ve Suffolk damızlık 4 aylık kuzular 2 bin 500 liradan alıcı buluyor.

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 13
 • emekçi 9 ay önce Şikayet Et
  nerde bizim sakız koçları,bunların iki katı büyüklüğünde,yerliden vazgeçmeyelim.
  Cevapla
 • Bey 9 ay önce Şikayet Et
  Kuzu yemezseniz et sorunu cözülür,demedi demeyin
  Cevapla
 • Baybars 9 ay önce Şikayet Et
  Yerli ırk en iyisidir. Her ırk kendi doğal ortamında yetiştirilmeli. Hesaplanamayan sıkıntılar çıkabilir ilerde..
  Cevapla
 • mehmet 9 ay önce Şikayet Et
  birakin Allah askina bu isleri. bizim cografyanin hayvanlari 5 ceker bunlara. ne bicim bir pazarlama bu yahu ? git hallik denen koyunlarin etini ye doguda cok.
  Cevapla
 • İstanbullu 9 ay önce Şikayet Et
  Sayın abdullah1 rumuzlu yorumcu kardeşim, ülkemizde kırmızı et sorunu var, yerli üretim yetersiz dış ülkelerden kırmızı et ithal ediyoruz, bu koyunlar iyi bakımla kısa sürede erkekleri 160kğ, dişileri 130kğ olabiliyor, etlerinin için yağ yoktur, tamamen kas yapılı bir hayvanlardır, kuyruk küçükken koparılıyor, her 7 ayda 2 kuzu ,14 ayda tekrar 2 kuzu toplam da 14 ay sonunda 4 kuzu sahibi oluyorsunuz, hayvan kendi yavrusuna bakabiliyor, artı yavru ölümü sıfırdır, sıfır kuyruk vardır, bu ülkede kuyruk yağı sıkıntısı yoktur, kırmızı et sıkıntısı vardır,sizin yorumunuza üzülerek katılamıyorum, bu koyunlar ülkenin kırmızı et sorununu kısa sürede çözecek diye düşünmekteyim,.
  Cevapla
 • Sakaryalı 9 ay önce Şikayet Et
  Bazı şeyleri bilmiyorsun... kasaba git kuyruk yağı iste bakalım sana kaç para çekicek, bide bulabilecen mi. 40 45 ister, sucukculara kuyruk yetişmiyor. İcine kattımı 55 e satmış oluyorsun. Et sıkıntısı yok git kasapta istediğin kadar alabilirsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle