'Su-35 uçağı bizim için ancak ara çözüm olabilir'

SSB Başkanı Demir, "F-35 ile ilgili herhangi bir irade eksikliği yok. Programın en başarılı ortaklarından biriyiz" dedi. Demir, "Su-35 uçağı bizim için ancak ara çözüm olabilir. Rusya ile görüşmelerin çok başındayız. Ortaklık ve farklı konularda uzun uzun konuşmamız gerekiyor" açıklamasında bulundu.

'Su-35 uçağı bizim için ancak ara çözüm olabilir'
'Su-35 uçağı bizim için ancak ara çözüm olabilir'
GİRİŞ 04.09.2019 13:33 GÜNCELLEME 04.09.2019 13:33
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı İsmail Demir, A Haber'de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Demir'in konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"F-35 ile ilgili herhangi bir irade eksikliği yok. Programın en başarılı ortaklarından biriyiz. Su-35 uçağı bizim için ancak ara çözüm olabilir. Rusya ile görüşmelerin çok başındayız. Ortaklık ve farklı konularda uzun uzun konuşmamız gerekiyor.

ABD'nin S-400 ile ilgili argümanlarını tartışmak istedik. ABD tarafın bir türlü bu konuları tartışmaya yanaşmadı.

Batılı ortaklarımızla Hava Savunma alanında çalışma noktasında istekliyiz, kapılarımızı kapatmadık. F-35 konusunda şuan top ABD'de, Türkiye ve ABD sorunun çözülmesi yönünde istekli.

S-400 bu yıl sonunda aslında hazır olacak. Eğitim ve diğer faaliyetler sonlandığında Haziran ayında tam kapasite hazır olacak.

Türkiye için hava ve füze savunma sistemi bangır bangır bağırarak gelen bir ihtiyaç. HSS alımı TSK'nın bütün organları tarafından yıllardır isteniyor.

HSS ya da S-400 gerekli mi diye TSK'ya sorarsanız size verecekleri cevap şaka mı yapıyorsunuz olacaktır."

Eğitimler başladı

Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi kapsamında; Rusya’nın Gatchina şehrinde S-400 Eğitimi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı mensubu personelin katılımı ile başladı.

YORUMLAR 1
  • İnanan 3 yıl önce Şikayet Et
    Bize en hızlı şekilde gelebilecek uçak Hürkuş C dir mutlaka da olmalıdır (70-80 adet) Ama yeterli değildir çünkü bizim Milli uçaklar 10-15 yıl içinde seri üretim ve operasyonel olabilir F 16 eskidi ve eskimiye yani metal yorgunluğu var. Yani bize acil çift motorlu güçlü her uçağa karşı durabilecek uçak almak gerek oda Su 35 olabilir. 60-80 adet almak gerekir acilen Bu ülkemizin iyiliği ve gücü için gerekli
    Cevapla