Türk zırhlısı Avrupa'nın kapısını açtı

Ordusunun teknolojik olanaklarını artırmak için arayışta olan Macaristan, zırhlı muharebe aracı Ejder Yalçın'ı tercih etti.

Türk zırhlısı Avrupa'nın kapısını açtı
Türk zırhlısı Avrupa'nın kapısını açtı
GİRİŞ 31.08.2019 15:50 GÜNCELLEME 31.08.2019 15:55
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Türk savunma sanayisinin zırhlı kara aracı üreticilerinden Nurol Makina'nın zırhlı araçlarını seçen ülkelere bir yenisi eklendi. Bir süredir ordusunun teknolojik olanaklarını artırmak ve Sovyetler Birliği dönemindeki araç ve teçhizatları Batı sistemleriyle değiştirmek için faaliyetler yürüten Macaristan, tercihini Ejder Yalçın'dan yana kullandı.

 

 

Macaristan, güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için Ejder Yalçın'ı tercih eden dünyadaki 6'ncı, Avrupa Birliği'ndeki ilk ülke oldu

Ejder Yalçın, mayıs ayında Macaristan Savunma Kuvvetlerinin, envanterindeki ve tedarik sürecindeki araçları sergilediği "Ulusal Savunma Günü" etkinliklerine, Yörük 4x4 hafif zırhlı aracı ile katıldı.

 

 

Son olarak iç güvenlik birimlerinin tanıtımına yönelik etkinliğe davet edilen Ejder Yalçın, Budapeşte sokaklarında dolaşan araç konvoyunda boy gösterdi.

Yüksek koruma ve harekat kabiliyeti 

Ejder Yalçın, askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin meskun mahal ve kırsal alanlar dahil her türlü bölge ve arazi şartlarında harekat ihtiyaçlarına cevap vermek üzere geliştirildi. Yüksek koruma ve hareket kabiliyetlerine sahip araç, harekat sahasında kendini kanıtlamış özgün bir platform olarak görev yapıyor.

Türkiye'de de güvenlik güçlerinin envanterinde yer alan Ejder Yalçın'ın farklı görevler için geliştirilmiş konfigürasyonları bulunuyor.

Koruma seviyesi, mobilite ve faydalı yük taşıma kapasitesiyle sınıfının lideri konumunda bulunan Ejder Yalçın'ın 10'dan fazla konfigürasyonu arasında Patlayıcı İmha Aracı, Hava Savunma Aracı, Komuta-Kontrol Aracı, Muharebe Aracı, KBRN Keşif Aracı, Personel Taşıyıcı, Mayın/El Yapımı Patlayıcı Tespit-İmha Aracı, Zırhlı Ambulans ve Sınır Gözetleme ve Güvenlik Aracı yer alıyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Gizliarsiv 2 yıl önce Şikayet Et
  Tümosanin motorunu kullansa hos olurdu
  Cevapla
 • sait 21 2 yıl önce Şikayet Et
  allah hayirli etsin haydi bismillah
  Cevapla
 • FM.. 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunları görmeyen milyonlar var. Düne kadar her şeyi dışardan alıyorduk şimdi ise dünya kadar askeri silah araç ihraç ediyoruz
  Cevapla
 • Vatan 2 yıl önce Şikayet Et
  Allahına kurban Can Reis varlıgın daim olsun Rabbim seni korusun
  Cevapla
 • Ahde Vefa 2 yıl önce Şikayet Et
  Nerden nereye... Neden böyle vücudî ve müspet Terakki takdir ve tahsin edilmez? İşi buralara getiren, taşıyan bir Devlet adamından Allah razı olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle