Dikkat çeken açıklama: Fiyata bakmadan altın alın

ABD'li ünlü yatırımcı Mark Mobius, altına yönelik destekleyici açıklamalarına bir yenisini ekledi. Mobius altın fiyatları ne olur sorusuna "Up, up and up" (Yukarı, yukarı ve yukarı) cevabı verdi

Dikkat çeken açıklama: Fiyata bakmadan altın alın
Dikkat çeken açıklama: Fiyata bakmadan altın alın
GİRİŞ 20.08.2019 14:22 GÜNCELLEME 20.08.2019 14:22
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Tecrübeli yatırımMark Mobius, son dönemdeki altını destekleyici açıklamalarına bir yenisini ekledi. Mobius, önde gelen merkez bankalarının para politikasında genişlemeye gitmesiyle altın alımının uzun vadede meyve vereceğini söyledi.

 

 

Franklin Templeton'da geçirdiği otuz yılın ardından geçen yıl Mobius Capital Partners LLP'yi kuran yatırımcı, Bloomberg Television ile gerçekleştirdiği mülakatta “altında uzun vadeli beklenti yukarı yönlü. Bunu söylememin nedeniyse para arzının yukarı yönlü olması. Açıkçası herhangi bir seviyeden altın almanız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü yön yukarı, yukarı ve yukarı” dedi.

Altın, Fed ve diğer merkez bankalarından büyümeyi desteklemek amacıyla daha geniş politika beklentisinin etkisiyle bu ay altı yılın zirvesini gördü. ABD Hazine tahvili piyasasının ufukta resesyon göründüğünün sinyalini vermesiyle birlikte yatırımcılar altın destekli exchange traded fonlara (ETF) giriş yapıyor.

“Merkez bankalarının faizleri düşürme çabalarıyla birlikte çılgın gibi para basıyor olacaklar.” diyen Mobius, portföyün yüzde 10'unun fiziksel altına yatırılmasını tavsiye ediyor. Ünlü yatırımcı Salı günkü mülakatta altın için fiyat hedefine ilişkin bir bilgi vermedi.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Alın 1 yıl önce Şikayet Et
    Dolar almaktan iyidir 1 dolar alıp vatan haini olacağına altına yatırım yapmak en iyisidir
    Cevapla
  • C.Türk 1 yıl önce Şikayet Et
    Dolar yerine Altın alın?
    Cevapla