MEMUR-SEN'den yeni zam açıklaması

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un memur ve memur emeklisine yeni bir teklifte bulunmasının ardından Memur-Sen'den yeni teklife ilk cevap geldi.

GİRİŞ 19.08.2019 10:18 GÜNCELLEME 19.08.2019 16:58
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Yeni teklifi olumlu bulduklarını ancak zam teklifinin müzakereye uygun olmadığını belirten Yalçın, bugün içinde yeni bir teklif beklediklerini ve hakem heyetine gitmeden önce bir gün süre verdiklerini söyledi.

MEMUR-SEN  Başkanı Ali Yalçın'ın konuşmalarından satır başları;

Kamu işveren heyeti başkanı dün gece teklifi güncelledi. Masaya 2 puan daha konulmasını sağlayan yeni bir teklif koydu. Müzakere evresinin son günü, uzlaşmak ve anlaşmak toplu sözleşme imzalamak için son bir buçuk günlük süremiz kaldı.

Önümüzde artırma beklentisi içinde olduğumuz iki husus var. İlki müzakere süresini uzatmak, diğeri hiç zaman kaybetmeden zam oranını yükseltmek.

Takvimin sıkıştığı bir süreçte müzakere süresi ve zam oranını artırmak taraflar arasında etkili ve sürekli iletişime ihtiyaç duyar.

2020 için 3,5+3 2021 için 3+2,5 şeklinde teklif büyük bir şaşkınlığa neden olmuş bu makul değil olsa olsa maluldür şeklinde tarafımızca yorumlandı. 2020 için 4+4, 2021 için 3+3'e dönüşmesi tepkilerimizin anlaşılmadığını gösteriyor.

YENİ TEKLİF OLUMLU AMA MÜZAKEREYE UYGUN DEĞİL

İlk teklifle ilgili değerlendirmemizi dün gece yaptık. Başkanlar kurulumuz sunulan teklifi yeni bir teklif sunulması yönüyle olumlu bulmakta. Fakat yeterli zam oranları içermemesi nedeniyle müzakereye uygun görmemektedir

HALA CİDDİ MESAFE ALMIŞ DEĞİLİZ

Kamu işveren heyeti başkanı ve Bakan Selçuk'a çözüm arayışları, müzakereyi sonuç odaklı yürütme gayreti hassasiyetleri nedeniyle bu anlamda teşekkür ediyoruz. Hala ciddi bir mesafe almış değiliz.

Sözleşme imzalama eşiğinin uzağındayız. Niyet ve gayret var ancak karar verici kudret ile herkesin iradesini yansıtan adalet yok. Toplu sözleşme masasında uzlaşma için ya yetki kullanılmalı ya ya yetki devredilmeli

BİZE 3 DAKİKA YETER

Biz bugün toplu sözleşme müzakerelerinin en az iki gün daha sürmesini sağlayacak bir hamle yapıyor, ve kamu işveren heyetine uzlaşmazlık halinde kamu görevlileri hakem kurulan başvurma süremizi 3 kullanmamıza gerek yok. 3 gün değil 3 dakika yeter bize.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Memur zam
YAZDIR
YORUMLAR 49
 • trabzonsporlu 9 ay önce Şikayet Et
  Yarın puan artırmış olumlu diyor memursen biraz dirayetli olun
  Cevapla
 • hmc 9 ay önce Şikayet Et
  Bu iş 2020 5+4,2021 4+4 şeklinde sonuçlanır.
  Cevapla
 • Tevfik Kitapcı 9 ay önce Şikayet Et
  Ülke savaş riski yaşıyorken zam istemeye utanmak lazım.
  Cevapla
 • Erkan 9 ay önce Şikayet Et
  Sen almazsın o Zaman...memur değilsen de niye yazıyorsun...bu ülkede bağış yapmak serbest Mehmetçik vakfına bağış yap da görelim...
  Cevapla
 • Volki tolki 9 ay önce Şikayet Et
  Ülke savaşa girerse biz devletinta kendisi yiz sen kafanı yorma.
  Cevapla
 • ağaoğlu 9 ay önce Şikayet Et
  6+5, 5+4 aşağısı olursa istifa edilmelidir.
  Cevapla
 • yigido 9 ay önce Şikayet Et
  yahu zaten enflasyon yüksek cikacak. en az yuzde 7 alinacak zam. imzalayin gitsin. ama zam haricinde de kazanim olsa iste o guzel olabilir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle