"1 milyar liralık reklam değeri oluşturdu"

İstanbul Vodafone Park'ta İngiliz takımları Liverpool ve Chelsea arasında gerçekleşen UEFA Süper Kupa finali ile ilgili turizm temsilcilerinden açıklama geldi. TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Bu dev organizasyon ülkemiz ve İstanbul için eşi bulunmaz bir tanıtım fırsatıydı. UEFA Süper Kupa Finali, ülkemiz için 1 milyar liranın üzerinde reklam değeri oluşturdu" dedi

"1 milyar liralık reklam değeri oluşturdu"
"1 milyar liralık reklam değeri oluşturdu"
GİRİŞ 16.08.2019 10:49 GÜNCELLEME 16.08.2019 10:49

İstanbul, İngiliz devleri Liverpool ile Chelsea’nin karşı karşıya geleceği UEFA Süper Kupa Finali’ne ev sahipliği yaptı. Turizm temsilcileri, bu dev organizasyonun Türkiye'nin tanıtımında büyük önem taşıdığının vurgusunu yaptı.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Bu dev organizasyon ülkemiz ve İstanbul için eşi bulunmaz bir tanıtım fırsatıydı. UEFA Süper Kupa Finali, ülkemiz için 1 milyar liranın üzerinde reklam değeri oluşturdu"

- "Final maçının İstanbul turizmine minimum yüzde 10 katkı sağlayacağını düşünüyoruz"

- TÜROB Başkanı Müberra Eresin:

- "İngiliz turistlerin yanı sıra Orta Doğulu ziyaretçiler de maça ilgi gösterdi"

- Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nizam Hışım:

- "Özellikle Beyoğlu ve Beşiktaş esnafı, 3 günlük sürede çok memnun kaldı. Satışlar; restoran, lokanta, bar, kafe gibi işletmelerde yüzde 500 artarken, giyim ve benzeri diğer dükkanlarda ise ikiye katlandı"

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR