Erdoğan imzaladı! Yüzde 15 düşürülecek

Kamu binalarında enerji tasarrufu için ilk adım atıldı. Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı genelgesine göre yıllık toplam enerji tüketimi 250 ton eşdeğer petrol veya toplam inşaat alanı 10 bin metrekarenin üzerinde bulunan kamu binalarında 2023 sonuna kadar asgari yüzde 15 enerji tasarrufu sağlanacak.

Erdoğan imzaladı! Yüzde 15 düşürülecek
Erdoğan imzaladı! Yüzde 15 düşürülecek
GİRİŞ 16.08.2019 10:23 GÜNCELLEME 16.08.2019 13:36
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kamu binalarında enerji tasarrufuna ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

 

Buna göre, 2020-2023 dönemi tasarruf hedefinin gerçekleştirilmesi, uygulanacak enerji verimliliği önlemlerinin belirlenmesi ve bu doğrultuda kamu kurum ve kuruluşlarında uygulamaların takip edilerek azami tasarruf sağlanması amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan "Kamu Binalarında Tasarruf Hedefi Uygulama Rehberi" bakanlığın internet sitesinde yayımlancak.

Yıllık toplam enerji tüketimi 250 ton eşdeğer petrol veya toplam inşaat alanı 10 bin metrekarenin üzerinde bulunan kamu binalarında 2023 sonuna kadar asgari yüzde 15 enerji tasarrufu sağlanması hedefleniyor.

 

 

Enerji tasarruf hedeflerinde gerçekleşme oranları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanlığına raporlanacak. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Ereno 9 ay önce Şikayet Et
  Kararname iyidir.
  Cevapla
 • ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  ben goruyorum devlet dairelerinde okullarda hafta sonlari klimalar acik kalmiş oyle calisiyor bos bos
  Cevapla
 • Ali 9 ay önce Şikayet Et
  ''TASARRUF,TASARRUF,TASARRUF,... T.C. Tasarrufu milli bir hedef ilan etmeli, ulusça ve her alanda sıfır israfa doğru yol almalıyız,.......
  Cevapla