Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nükleer santral talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Resmi Gazete'de enerjiyle ilgili 3 ayrı genelge yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nükleer santral talimatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nükleer santral talimatı
GİRİŞ 16.08.2019 07:39 GÜNCELLEME 16.08.2019 08:48
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Resmi Gazete'de yayımlanan genelgelere göre, 2016 yılında "Enerji Yatırımları Takip ve Koordinasyon Kurulu" olarak oluşturulan yapı, "Enerji ve Tabii kaynak Yatırımları Takip ve Koordinasyon Kurulu" olarak değiştirildi. Kurul, kamu ve özel sektör tarafından yapılacak yatırımların izin süreçlerinin takip, denetim ve koordinasyonunu sağlayacak. Tüm enerji ve tabii kaynak yatırımlarının hızlı bir şekilde gerçekleşmesini koordine edecek.

 

 

NÜKLEER SANTRAL TALİMATI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikinci genelgesi nükleer santrallerle ilişkin maddeler içeriyor. Cumhurbaşkanı genelgesinde, nükleer santral projelerinin gecikmeden tamamlanabilmesi için ilgili kamu kurumlarının yürüttüğü iş ve işlemlerin hızla sonuçlandırılacağı vurgulandı. Genelgeye göre nükleer santral projeleri için ihtiyaç duyulanın her türlü destek, yardım ve kolaylık titizlikle sağlanacak.

 

 

Kamu binalarında enerji tasarrufuyla ilgili genelgeye göre ise, yıllık enerji tüketimi belli bir miktarın üstünde olan tüm kamu kurumları 2023 sonuna kadar yüzde 15 enerji tasarrufu sağlayacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, kamu binalarında tasarruf ilkeleri uygulama rehberi hazırlayacak. Bakanlık, enerji tasarrufu hedeflerinin gerçekleşme oranlarını Cumhurbaşkanlığına raporlayacak.

KAYNAK: NTV
YORUMLAR 8
 • Soruyorum 3 yıl önce Şikayet Et
  Klima ısıtıcı ve lambalar gereksiz yere çalışıyor. Formaliteden mi yoksa gercekten takip edilecek mi ?
  Cevapla
 • T.c 3 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun
  Cevapla
 • İstanbullu 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Başkanım, her alanda TASARRUF,TASARRUF,TASARRUF tedbirleri uyğulanmasını İSRAFIN ortadan kaldırılmasını istiyoruz, bu konuda milli seferberlik ilan edilmelidir...
  Cevapla
 • Hans 3 yıl önce Şikayet Et
  Bütün kamu binalara dijital pano asılsın, yüzde kaç gider var ve senelik yuzde 10% düşüş yakalanırsa bu para ile çalışanlar hangi kuruma bağışlamak isterler kampanya başlatılsın.
  Cevapla
 • allll 3 yıl önce Şikayet Et
  Kurul çalışırsa güzel
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle