Toplu ulaşıma yüzde 35 zam yaptılar

CHP'nin kazandığı Antalya Büyükşehir Belediyesi, 15 Ağustos'tan itibaren toplu ulaşım ücretlerine zam yapılacağını açıkladı. Buna göre tam bilet 3.20 TL olacak.

Toplu ulaşıma yüzde 35 zam yaptılar
Toplu ulaşıma yüzde 35 zam yaptılar
GİRİŞ 11.08.2019 15:31 GÜNCELLEME 11.08.2019 15:31
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 15 Ağustos'tan itibaren geçerli olacak yeni düzenleme ile tam bilet 3 lira 20 kuruş, indirimli bilet 2 lira 70 kuruş, öğrenci bileti 1 lira 80 kuruş, kredi kartı kullanımı 3 lira 20 kuruş, "kullan at" bilet fiyatı ise 3 lira 50 kuruş olarak belirlendi.

60 DAKİKAYA KADAR AKTARMA ÜCRETSİZ

Yeni düzenleme kapsamında 1 lira olan aktarma ücreti ise 60 dakikalık süreyle ücretsiz olacak.

Hatların revize edilmesiyle aktarmaların artacağı belirtilen açıklamada, bu sayede toplu taşımanın daha fazla tercih edilen bir ulaşım seçeneği haline gelmesi hedeflendiği vurgulandı.

ZAMSIZ TARİFE                   ZAMLI TARİFE

TAM BİLET 2.60 TL                3.20 TL
İNDİRİMLİ BİLET 2.00 TL      2.70 TL
ÖĞRENCİ 1.60 TL                 1.80 TL

"HALK EKONOMİSİ İLE ESNAFIN ARASINDA DENGELEME YAPILMIŞTIR"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Filiz, son tarife değişikliğinin 2 yıl önce yapıldığını hatırlatarak, başta akaryakıt olmak üzere pek çok kalemde yaşanan artışın, ulaşım esnafını olumsuz etkilediğini bildirdi.

Ulaşım esnafının yoğun talepleri doğrultusunda ve ulaşım esnafının birçok gider kaleminde yaşanan artış nedeniyle zamlı tarife uygulamasına geçtiklerini kaydeden Filiz, "Halkımızın menfaatleri en büyük önceliğimizdir. Bu husus dikkate alınarak titizlikle çalışılmış ve yeni tarife belirlenirken halkımızın ekonomisi ile toplu taşıma esnafının durumu arasında dengeleme yapılmıştır. Böylece artırım oranı yüzde 24 oranında tutulmaya çalışılmıştır." ifadelerini kullandı.

KURBAN BAYRAMI'NDA ÜCRETSİZ ULAŞIM

Antalya'da toplu ulaşımı daha fazla kullanmaya yönelik uygulamalarla trafiği rahatlatmak istediklerini belirten Filiz, şunları kaydetti: "Antalya Büyükşehir Belediyemiz tarafından daha konforlu toplu taşıma gerçekleştirilmesi için 3. etap raylı sistem hattımız, Kurban Bayramı'nda Varsak-Yeşiltepe durağı arasında hizmet sunmaya başlayacaktır, Yeşiltepe ile 1. etap arasında aktarma yapacak yolcularımız için ücretsiz ring seferlerimiz düzenlenmiştir. Bu şekilde tek ücret ile Varsak durağından Havalimanı-Expo ve Fatih duraklarına kadar ulaşım sağlanacaktır. Antalya'nın mevcut 35 kilometrelik raylı sistem hattına 11,5 kilometre daha eklenerek raylı sistem hat uzunluğumuz 46,5 kilometreye ulaşmıştır. Kurban Bayramı süresince Büyükşehir Belediyemizin işlettiği tüm toplu taşıma araçları ücretsiz olacaktır."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 24
 • Alper 11 ay önce Şikayet Et
  Daha çok fıçı festivali yaparlar.
  Cevapla
 • vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  az yapmış zammın hakkı %100 aslında maşallah
  Cevapla
 • Serpil 11 ay önce Şikayet Et
  Her şey daha da güzel olacak...
  Cevapla
 • Erbil 11 ay önce Şikayet Et
  Herşey çok daha beter olacak.
  Cevapla
 • abdurahman samur 11 ay önce Şikayet Et
  CHP Antalya yı alalı 5 ay oldu hiçbir icraatı yok ulaşıma yapılan xam ile ilk icraatını yaptı Menderes Türel ise sabah ve akşam iş çıkışı saatlerinde ulaşımı ücretsiz yapmıştı ayrıca hane başı aylık 5 ton su ücretsiz olacaktı Antalya beter olsun öyle istediler bakalım arkası daha neler gelecek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle