ABD'den Türkiye'ye kritik ziyaret!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ile verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bu görüşme doğrultusunda, Sayın Ross'un beraberindeki heyetle birlikte eylül ayının ilk yarısında Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirmesinde mutabık kaldık." ifadesini kullandı.

ABD'den Türkiye'ye kritik ziyaret!
ABD'den Türkiye'ye kritik ziyaret!
GİRİŞ 05.08.2019 19:30 GÜNCELLEME 05.08.2019 19:33
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Pekcan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, bugün akşam saatlerinde ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ile verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini bildirdi.

 

 

Bu görüşme doğrultusunda, Ross'un beraberindeki heyetle birlikte eylülün ilk yarısında Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunması üzerinde mutabık kaldıklarını belirten Bakan Pekcan, şunları kaydetti:

"Ross başkanlığındaki ABD heyeti ile birlikte iki ülke sektör temsilcilerinin de katılımıyla bir dizi toplantı gerçekleştireceğiz ve sektörler bazında ayrıntılı bir şekilde çalışacağız. Türk-Amerikan iş insanlarının da bu kapsamda bir araya geleceği ziyaret, uzun zamandır üzerinde yoğunlaştığımız ticaret hacmimizin artırılması çalışmalarının somut bir göstergesidir."

 

 

YORUMLAR 2
  • Egeliden 1 yıl önce Şikayet Et
    Bunlar Türkiye suriyeye girmesin diye yapılan oyalama taktikleri...Arkadan da Trump geliyor denecektir..Biz oyalanmayalım.
    Cevapla
  • Ahmet Şahin 1 yıl önce Şikayet Et
    Aynen katılıyorum. Bugün şafak vakti girmeliyiz .
    Cevapla