Ankara'daki otoparkta 1400'ün üzerinde hacizli araç var

İcralı ve hacizli veya vergi borçları nedeniyle çekilen araçların sürekli sevk edildiği Ankara Sincan’daki Yediemin Otoparkı doldu. İşletme sahibi, devletten yardım istedi.

Ankara'daki otoparkta 1400'ün üzerinde hacizli araç var
Ankara'daki otoparkta 1400'ün üzerinde hacizli araç var
GİRİŞ 05.08.2019 10:26 GÜNCELLEME 05.08.2019 10:29
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Ankara Sincan’da bulunan ve Ankara genelinden araçların getirildiği Kaplan Yediemin Otoparkı'nda binlerce araç kaderine terk edilmiş.

 

OTOMOBİL MEZARLIĞI

20 yıldan fazla süredir bekleyen araçlardan, maddi değeri yüksek araçlara birçok kriterde aracın yer aldığı otopark adeta bir otomobil mezarlığına dönmüş durumda. Binlerce araç burada çürümeye mahkum edilmiş ve otoparktaki araçların büyük çoğunluğu vasfını yitirmiş ve artık hurda konumunda.

 

HER GEÇEN GÜN ÇOĞALIYOR

20 yıldır bu otoparkın işletmeciliğini yapan Asım Kaplan, gelen araçların yüzde 85’inin icralık olduğunu söyledi. Kaplan, “Bekleyen araçlarımız her geçen gün çoğalıyor. Bu çoğalmadan dolayı yer sıkıntısı çekiyoruz ve araçlar değerini kaybediyor. Bu da insanların ve devletin büyük bir kaybıdır.” dedi.

"DEVLET YASA ÇIKARSIN"

Otoparkta bulunan araçların sahiplerine maddi yönden kolaylık yapacağını duyurduğunu ancak geri dönüş alamadığını dile getiren Kaplan, “Bana gelsinler bin lira veya 500 lira gibi bir para versinler; yeter ki otopark boşalsın, insanların ve bizim yükümüz azalsın. Ama hiç kimse gelmedi. Bununla ilgili artık bizim yapacağımız bir şey yok. Devletimizden, meclisimizden artık bu konu ile ilgili bir kanun çıkarmasını istiyoruz. Bu kanun yasası da şu şekilde olabilir; 6 ay içinde otoparktan çıkmayan araçlar icra tarafından satılıp borcun alacaklısına verilsin. Böyle durarak kimse bir şey kazanmıyor, biz de kazanmıyoruz. Her gün güneşten, yağmurdan araçlar devamlı eskiyor, bakılmaz duruma geliyor, çürüyor, maddi değerleri bitiyor ve devletin alacağı bandrol borçları yükseliyor. Her türlü zorluğun içerisindeyiz ve artık yapacağımız bir şey yok, devletimizden bu konu ile ilgili çözüm bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

1400'ÜN ÜZERİNDE ARAÇ VAR

Otoparkta tahminen bin 400’ün üzerinde araç bulunduğunu hatırlatan Kaplan, “Yetkili kurumlara sesleniyorum, ‘lütfen bizim yaramıza bir parmak basın artık’. Artık damarlarımızda kan bile bitti, biz artık işletmeyi bile işletemiyoruz. Lütfen buna bir çare bulalım.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • Canbey2406 4 yıl önce Şikayet Et
    Adam tabi zarar ediyor. Sincan merkezde yanlış parktan dolayı her gün yüzlerce aracı çekiyor. Bir iki saate 115 TL park parası alıyor. Uzun süreli park eden araçtan para alamayınca istemez tabi...
    Cevapla
  • ufuk 4 yıl önce Şikayet Et
    kapatın gitsin...
    Cevapla