TABİP Bilim Yaz Okulu Nevşehir'de 'havalandı'

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Yunus Emre Enstitüsü tarafından yürütülen Türkiye Akademik ve Bilimsel İş Birliği Projesi (TABİP) kapsamında, dünya çapında “havacılık ve uzay teknolojileri” alanında 9 ülkeden 15 öğrencinin katılımı ile devam eden TABİP Bilim Yaz Okulu, altıncı ve yedinci gününde T3 Vakfı’nın düzenlediği Türkiye Drone Şampiyonası’nın üçüncü etabına Ürgüp’te misafir oldu.

TABİP Bilim Yaz Okulu Nevşehir'de 'havalandı'
TABİP Bilim Yaz Okulu Nevşehir'de 'havalandı'
GİRİŞ 29.07.2019 10:48 GÜNCELLEME 29.07.2019 10:51

T3 Vakfı Genel Müdürü Ömer Kökçam ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet Çağrı Özer ile şampiyona ve devam eden TABİP Bilim Yaz Okulu hakkında konuşan ekip, TABİP, T3 Vakfı ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu olası iş birlikleri hakkında da istişarelerde bulundu.

 

 

Ödül seremonisinde onur konuğu olarak adından bahsettiren TABİP Yaz Bilim Okulu, Nevşehir turunda ayrıca ülkemizin doğal güzelliklerinden Güvercinlik Vadisi, Üç Güzeller, Aşıklar Vadisi, Paşabağ, Avanos gibi dünya harikalarını görme şansı buldu.

 

 

Yurtdışından gelen TSA katılımcılarının ise bu doğa harikası manzaralar karşısında hayranlıklarını gizleyemedikleri gözlendi.

TABİP Bilim Yaz Okulu, Kayseri Erciyes Üniversitesi’ndeki teorik ve uygulamalı eğitimlerin ardından başkent Ankara’da TBMM ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ziyaretleri ve İstanbul’da Yunus Emre Enstitüsü’nün diğer yaz okulları ile birlikte katılacağı veda yemeğinin ardından ilk öğrencilerini uğurlayacak.

YAZDIR