İstanbul'a ilk kurbanlıklar geldi

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte çeşitli illerden İstanbul’a getirilen kurbanlıklar, gece boyu kent girişinde başlayan denetimlerin ardından Sultangazi’deki satış ve kesim yerine ulaştı.

GİRİŞ 27.07.2019 08:51 GÜNCELLEME 27.07.2019 09:46
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte çeşitli illerden satış için getirilen kurbanlıklar, İstanbul’daki satış ve kesim yerlerine ulaştı. Gece boyu TEM Otoyolu Çamlıca gişelerinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İstanbul İl Jandarma ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetim yaptı. Yapılan kontrollerin ardından kurbanlıklar, belediye tarafından ayrılan yerlere ulaştı.

 

 

Sultangazi’deki satış ve kesim yerine gelen ilk kurbanlıkların pasaportları, kulak küpeleri, şap hastalığı bulunup bulunmadığına ilişkin sağlık raporları veteriner hekimler ve zabıta ekiplerince incelenerek alana alındı. Alana alınan kurbanlıklar sahipleri tarafından indirilerek, kendilerine ayrılan çadırlara yerleştirildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
    iki sene sultangazi de kestik iki senede rezil olduk, denetim yok, kenarda yer bulan kurbanını alıp kesiyor, ortam rezalet, yol kenarında kurbanını kesen pisliğini bırakıyor, belediye görevlileri zabıtalar görev başıma geçse denetleme yapsa daha temiz olur. allah şimdiden kestiğimiz keseceğimiz kurbanları kabul etsin. herkese nasip eylesin.
    Cevapla