TÜRES'ten bayram tatili çıkışı: 9 güne karşıyız

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kaç gün tatil olacağına yönelik tartışmalarda başladı. Turizm sektörü temsilcileri bayram tatilinin perşembe ve cuma günleri birleştirilerek 9 güne çıkarılması yönünde çağrıda bulunurken, Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği'nden ise dikkat çeken bir yorum geldi. Turizmin sadece deniz ve kumdan ibaret olmayıp ülkedeki bütün üretici ve ihracatçıların da düşünülmesi gerektiğini söyleyen TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, tatil süresinin 9 gün olmasına karşı olduklarını belirtti.

TÜRES'ten bayram tatili çıkışı: 9 güne karşıyız
TÜRES'ten bayram tatili çıkışı: 9 güne karşıyız
GİRİŞ 23.07.2019 14:33 GÜNCELLEME 23.07.2019 14:33
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Günler önce başlayan halen devam eden ‘bayram tatili kaç gün olmalı?’ tartışmasına ilişkin yeni değerlendirmeler geliyor.

TURİZM SADECE DENİZ VE KUMDAN İBARET DEĞİL

Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olması gerektiğine yönelik yapılan yorumlara bir değerlendirme de Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl’den geldi. Bingöl, uzun tatil sürelerinin turizm sektörünün bir kısmına ve kıyı şehirlerine yaradığını ama turizmin sadece deniz ve kumdan ibaret olmayıp ülkedeki bütün üretici ve ihracatçıların da düşünülmesi gerektiğini söyledi.

''9 GÜN TATİLE KARŞIYIZ''

Bingöl açıklamasında şunları kaydetti: “Uzun tatillerin kime ne faydası var, bu konuda turizm sektörünün bir kısmı karlı çıkarken geri kalan üretici ise zor duruma düşüyor, üretim ve ticari hayat kesintiye uğruyor. Turizm sadece deniz ve kumdan ibaret değildir. Uzun tatillerde sahil kentleri büyük bir gelir sağlarken diğer şehirlerin ekonomisi ise bundan olumsuz etkileniyor. Bundan dolayı bayram tatili süresinin 9 gün olmasına karşıyız ve bu konuda artık üreticiler, ihracatçılar ve diğer şehirlerin esnafı da düşünülmelidir. Tatil ve bayram herkesin hakkı ancak süreleri ülke ekonomisine zarar vermeyecek bir şekilde planlanmalı bunun ülkeye faydası mı var zararı mı var bu hususta da bir araştırma yapılmalıdır. Turizmde bu yıl önemli bir hareketlilik var ve bundan dolayı biz de ülkemiz adına sevinçliyiz. Ama bir taraf sevinirken diğer bir tarafı da zarara uğratmamalıyız.”

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 26
 • olcay koç 10 ay önce Şikayet Et
  AÇABA TÜRES YANINDAKİ ÇALIŞTIRDIGI İNSAN LARA MESAİ ÖDÜYORMU YADA KENDİLERİ 9 GÜNE ÇIKINCA İLK KENDİLERİMİ 9 GÜNE çıkıyor
  Cevapla
 • Mustafa 10 ay önce Şikayet Et
  Doğrusu da bu olmalı.Bu kalkınmada bir çok zorluklar yaşayan bir ülkeyiz.Bu durumda ÇALIŞMAK,ÇALIŞMAK ve yine ÇOK Çok ÇALIŞMAK zorundayız.Yılın yarısına yakını tatille geçiyor.
  Cevapla
 • YAVUZ 10 ay önce Şikayet Et
  Saçmalamış .. Şehirde geçiren zaten şehirde . gitmesigerekenler gidecek tabi ne alaka
  Cevapla
 • o ne ala 10 ay önce Şikayet Et
  senenin 110 günü tatil yapıyoruz... yetmeeeeeeez... tez 220 güne çıkartılmalı... ama eğer bu tatillerde maaşları turizmciler öderlerse... turizmci para kazansın diye ben her sene 11-12 gün cebimden işçi maaşı ödüyorum... yıllık izniydi raporuydu hastasıydı öleniydi kalanıydı derken bütün bunların ceremesini ben ödüyorum... düzmece olmayan hastalık ve yakınlarının ölümleri elbetteki insani hadiseler ve kabul edilmesi gereken hususlar. ama suistimal etmeyi tembelliği haysiyetsizliği meslek edinenler var. adam elinden gelse hiç işe gelmeyecek ama ay sonunda maaşını benden çatır çatır alacak... artık bıktık...
  Cevapla
 • Gara çocuk 10 ay önce Şikayet Et
  TATİL değil efendiler,BAYRAM.
  Cevapla
 • Trtr 10 ay önce Şikayet Et
  Bayram 4 gün 9 gün değil ozaman 4 gün olsun olur mu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle