ATO bayram tatilinin uzatılmamasını istedi

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "Uzun tatillerde üretim ve ticaret kesintiye uğruyor. Turizm sektörü zaten hareketli olduğu için bu bayramda tatili uzatmayarak ekonominin diğer alanlarına odaklanalım, üretim ve ihracatı artırmak için çalışalım" dedi.

ATO bayram tatilinin uzatılmamasını istedi
ATO bayram tatilinin uzatılmamasını istedi
GİRİŞ 19.07.2019 14:59 GÜNCELLEME 19.07.2019 14:59
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, uzun tatil sürelerinin üretim ve ticareti kesintiye uğrattığını belirterek, "Turizm sektörü zaten hareketli olduğu için bu bayramda tatili uzatmayarak ekonominin diğer alanlarına odaklanalım, üretim ve ihracatı artırmak için çalışalım." ifadesini kullandı.

Baran, yazılı açıklamasında, uzun bayram tatillerinde turizm bölgelerinde ekonomik hareketliliğin arttığına ancak kentlerde üretim ve ticaretin kesintiye uğradığına dikkati çekti.

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzatılmasının turizm sektörü dışındaki sektörlerde iş hacmini daraltacağının altını çizen Baran, şunları kaydetti:

"Turizm bizim bacasız sanayimiz. Turist sayısının ve turizm gelirlerinin artması bizi gerçekten mutlu ediyor. Bu yıl yabancı turist sayısında da artış var, turizm bölgelerindeki doluluk oranları da üst seviyelerde. Yaklaşan Kurban Bayramı'nın zamanı turizm sezonuna denk geliyor. Turizm sektörü zaten hareketli olduğu için bu bayramda tatili uzatmayarak ekonominin diğer alanlarına odaklanalım. Üretim ve ihracatı artırmak için çalışalım."

Baran, turizm dışındaki sektörlerde esnaf ve tüccarların iş hacimlerini etkileyen uzun bayram tatillerinin çalışanların da işe yönelik konsantrasyonlarını bozduğunun ifade ederek, tatil sürelerinin ülke ekonomisine zarar vermeyecek bir şekilde planlanmasını talep etti.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
bayram tatili
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • BİRLİK 11 ay önce Şikayet Et
  kesinlikle katıliyorum uzun tatiller ekonomiye zarar veriyor
  Cevapla
 • tarkan 11 ay önce Şikayet Et
  günaydın
  Cevapla
 • Gara çocuk 11 ay önce Şikayet Et
  ilk defa bu konuda doğru söyleyen görüyor,kendisini tebrik ediyorum.
  Cevapla
 • Blackdevil77 11 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş nasılsa istediği zaman tatil yapıyor. Ona dokunan yok. Parası pulu zamanı bol. Türk Milleti ne zaman yatıp ne zaman çalışacağını çok iyi bilir. Müsterih olsun kendileri.
  Cevapla