İşte S-400'leri üreten Türk

Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 hava savunma sistemleri tüm dünyanın gündeminde. Şu anda dünyada kullanımda olan en iyi hava savunma sistemlerinden biri olarak gösterilen S-400'leri üreten bir Azerbaycan Türk'ü.

İşte S-400'leri üreten Türk
İşte S-400'leri üreten Türk
GİRİŞ 17.07.2019 11:50 GÜNCELLEME 17.07.2019 11:50
Bu Habere 69 Yorum Yapılmış

Türkiye uzun menzilli hava savunma ihtiyacını karşılamak için Rusya'dan aldığı S-400'lerin teslimatı sürüyor. Tüm dünyanın birinci gündem maddesi haline gelen S-400'lere ilgili yeni bilgilerde ortaya çıkıyor.

 

 

Dünyanın en iyi hava savunma sistemi olarak gösterilen, menzili ve özellikleri ile ABD yapımı Patroitları gölgede bırakan S-400'leri üretenin bir Türk olduğu ortaya çıktı

Rusya'nın en gizli sanayi kuruluşu olan Almaz-Antey bilim ve araştırma şirketinin eski yöneticisi, Rus askeri-sanayinin ürettiği S-300 Favorit ve S-400 Triumph füze savunma sistemlerini üreten Azerbaycan asıllı bir Türk olan İgor Aşurbeyli.

 

 

Konu ile ilgili sosyal medyadan paylaşımda bulunan Rusya Araştırmaları Enstitüsü de "S400’leri üreten bir Türk olduğunu biliyor musunuz? İgor Aşurbeyli, Rusya’da köken olarak Azerbaycan Türk'ü bir bilim adamıdır. S-300 ve S-400'lerin üreticisidir" denildi. 

IGOR AŞURBEYLİ KİMDİR?

Igor Aşurbeyli, 1963 Bakü doğumlu. Mühendis ve girişimci. Azerbaycan tarihinde etkili bir soylu aileye mensup. Rusya’da kurduğu enerji şirketinin yıllarca yöneticiliğini yürütmüştür. 2016’da UNESCO tarafından nanoteknoloji alanındaki katkıları tarafından bilim madalya sahibidir.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 69
 • kaşgarlı 10 ay önce Şikayet Et
  Türkiyeye gönülden hizmet eden herkes Türktür. Unutmayın, Mehmet Akif Ersoy Arnavut asıllı olduğu halde bir Türktür. Daha binlerce örnek var.. Türkiyeye ihanet eden kim olursa.. Neyse.. bize gönülden hizmet eden gerek. Tornacı ol veya nalbant, gönülden hizmet edeceksin. Hrrkes kendi görevini en iyisini yapacak.
  Cevapla
 • Beyti66 10 ay önce Şikayet Et
  Helal kardeş! Bol dualarla,almanyadan selamlar
  Cevapla
 • ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  bilim adamlarimiz gizli tutulmali neden herseyi aciga cikariyoruz .
  Cevapla
 • Gaziantep27 10 ay önce Şikayet Et
  Aynen ben dicektim.Bi sirriniz olsun yani.
  Cevapla
 • Kamil 10 ay önce Şikayet Et
  Bir füze sistemini tek başına biri üretmez, birçok mühendisin çalıştığı bir sistemden bahsediyoruz.
  Cevapla
 • maxpyn 10 ay önce Şikayet Et
  haberi sakin bir şekilde okumaya çalışsaydın anlayacaktın haberde diyorki bir çok mühendisin çalıştıgı bir fabrikası var saten hahahahahaha
  Cevapla
 • Uğurx1 10 ay önce Şikayet Et
  Ben herzaman söylemişindir.BİLİM VE TEKNOLOJİ HASTANESİ açılmalı bu hastanede orta öğretim bir grup.lise bir grup.üniversite bir grup ve vatandaş bir grup.bunlar kendi grup larında yarışacak ve hersene iki yada üç ay yarışma olacak bakın ne icatlar ve mucitler çıkacak.
  Cevapla
 • poyraz 10 ay önce Şikayet Et
  igor ismi ermenileri çağrıştırıyor ermeni türk mü acaba
  Cevapla
 • Mikado 10 ay önce Şikayet Et
  Igor Rus adi!
  Cevapla
 • ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  Hocam hem cahilsin hem yorum yapıyorsun Ermeni ve Türk bir ırk adıdır Ermeni türkü olamaz
  Cevapla
 • M~E~T~İN 10 ay önce Şikayet Et
  Ermeni Türk'ü nedir abi ya?
  Cevapla
 • uğur 10 ay önce Şikayet Et
  igor rus ismidir, iyi saçmalamışsın.O çağrışım sadece sende oluyor demek ki.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle