Kırmızı et fiyatları yüzde 13 oranında düştü!

Fiyatıyla cep yakan kırmızı et fiyatları, Türkiye Kasaplar Federasyonu ile Et ve Süt Kurumunun girişimleriyle yüzde 13 oranında düştü. İndirimle birlikte 65 liraya kadar çıkan kemiksiz etin fiyatı 55 liraya düştü.

Kırmızı et fiyatları yüzde 13 oranında düştü!
Kırmızı et fiyatları yüzde 13 oranında düştü!
GİRİŞ 09.07.2019 09:54 GÜNCELLEME 09.07.2019 09:54
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Türkiye’de ekonomide yaşanan dalgalanmalar her kalemde olduğu gibi kırmızı et fiyatlarını da etkiledi. Geçtiğimiz yıl 35 ila 45 lira arasında değişen kırmızı et fiyatları, bu yıl 65 liraya kadar yükseldi. Vatandaşların ucuza et tüketebilmesi için Türkiye Kasaplar Federasyonu ile Et ve Süt Kurumu ortak bir çalışma yaptı. Bu çalışmayla geçtiğimiz haftadan itibaren Adana’dan başlayan kırmızı et indirimi, ülke genelindeki kasap tezgahlarına da yansıdı. Yaklaşık yüzde 13 oranında indirimle birlikte kemiksiz etin fiyatı 55 liraya, kemikli etin fiyatı ise 45 liraya kadar düştü. 

 

 

Et ve Süt Kurumu ile Türkiye Kasaplar Federasyonu olarak 26 Haziran’da bir toplantı yaptıklarını ve ülke genelinde kırmızı et fiyatlarının sabitlendiğini belirten Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, yeni fiyatların ilk olarak Adana’dan başlatıldığını söyledi. Yağmur, “Bu çalışmamızdan önce fiyatlar 65 liraya kadar yükselmişti ancak 55 liraya kadar indirdik. Vatandaşlar fiyatlara inanamıyordu ancak şimdi kırmızı eti daha kolay alabiliyorlar. Önümüzdeki günlerde indirimin devam edeceğini ve fiyatların daha da aşağılara çekileceğini düşünüyoruz” diye konuştu. 

Yağmur, büyük marketlerin sabit fiyat uygulamasına uymadığını ve bununla ilgili Ticaret Bakanlığının bir çalışma yapması gerektiğini kaydetti. 

 

 

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Ilginç 10 ay önce Şikayet Et
  Kıyamet günü hak sahibi hakkından vazgeçmezse bir dânık [yarım gram gümüş] hak için cemaat ile kılınmış kabul olmuş yedi yüz namazı alınıp hak sahibine verilecektir. (Dürr-ül Muhtar)
  Cevapla
 • Harun 10 ay önce Şikayet Et
  Yil 1985 de ben 10 yasindayken 280 koyuna bakiyordum 120 hane koyde yaklasik 20000 bin kucuk bas hayvan besleniyordu 300 buyuk bas vardi simdi herkes hanim herkes bey oldu kim koyunlara bakacak oglen siesta uykusu dururken kim gunesin alninda malla davarla ugrasacak..ondan sonrada 10 tl ye et yemek istersiniz....dedemin bir sozu vardi zikkimin dibini yersiniz ancak derdi...
  Cevapla
 • oraloğlu 10 ay önce Şikayet Et
  nasihat ve bilgilendirme.. : Ne olacak bu ülkenin hali böyle. Türk Tüccar ve esnafının % 300- 500- 700-1000-1500-200 hata ve hatta %3000 kar oranlarından vaz geçmesi gerekiyor çok acaip bir kavim . hep bana , Rab bana cinsindendininizi adam gibi öğrenin. dini islamda %40-50-100 var ama yukarıda bahsettiğim gibi fahiş rakamlar yok. müşahade yakin ehlinden.pahalılığın tek sebebi sözde MüslümanTürk tüccar ve esnaflarındırmüşahade yakin ehlinden
  Cevapla
 • yook 10 ay önce Şikayet Et
  yem fiyatları niye düşmüyor her zaman et fiyatından bahsediyorsunuz yem düşerse ette düşer
  Cevapla
 • Lazrail 53 10 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'nin aç gözlü firsatcilari olduğu sürece hiç bir ürün düşmez zenginide aç fakiride aç yani gözümüz aç. Bu gözleri toprak doyurur...
  Cevapla
 • sait evran 10 ay önce Şikayet Et
  aynen oyle allah sonumuzu hayir etsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle