Dev proje tamamlandı!

Kayseri'nin en prestijli projelerinden Hava İkmal Millet Bahçesi projesi tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 1 milyon 260 bin metrekare alanın tamamen Millet Bahçesi olacağını belirtti.

Dev proje tamamlandı!
Dev proje tamamlandı!
GİRİŞ 09.07.2019 01:26 GÜNCELLEME 09.07.2019 01:33
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Kayseri’nin en prestijli projelerinden birisi olacak olan Hava İkmal Millet Bahçesi’nin projesi tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 1 milyon 260 bin metrekare alanın tamamen Millet Bahçesi olacağını belirtti.Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Millet Bahçesi projesiyle ilgili bir sunum da yapıldı. Meclis toplantısında bir öneri üzerine belediye tabelalarına T.C. ifadesinin konulması tartışmalarına da değinen Başkan Büyükkılıç, “TC değil Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti bizim olmazsa olmazımız. Hiçbir vatandaşımızın bu tartışmaları açmaması gerekir” diye konuştu.Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan 47 maddeyi görüşmek üzere toplantı. Meclise Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başkanlık etti.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, meclis toplantısın başında CHP’li Meclis Üyesinin önergesi üzerine belediyelerin tabelalarına TC ifadesinin konulması tartışmalarına değindi. Bu tartışmaların muhatabının belediye meclisleri olmadığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Türkiye Cumhuriyeti bizim olmazsa olmazımız. Türkiye Cumhuriyeti bizim gurur kaynağımız. Bundan rahatsızlık duyulması söz konusu değil. Türkiye Cumhuriyetindeki hiçbir vatandaşımızın bu konuyu tartışmaya açmaması gerekir. Biz hiçbir tabelayı değiştirmedik. Bugüne kadar nasılsa bugün de aynı şekilde. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığımız bize ne talimatı verirse ona da uyarız” dedi.“TÜM MADDELER OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ”

Meclis toplantısında daha sonra gündem maddelerine geçildi. Meclis üyelerinin görüştüğü 47 maddenin tamamı oy birliği ile karara bağlandı. Toplantıda Gazeteciler Cemiyeti’ne Kayseri Mahallesi’nde Basın Müzesi yapılmak üzere verilecek konak da gündeme geldi. Meclisi takip eden Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, tahsis edilen konağa Kayseri’ye yakışır bir müze yapacaklarını belirterek, destekleri için Başkan Memduh Büyükkılıç’e ve meclis üyelerine teşekkür etti.

1 MİLYON 260 BİN METREKARELİK PARK

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda Hava İkmal Millet Bahçesi Projesi ile ilgili de bir sunum yapıldı. Projeyi kısa zamanda Büyükşehir Belediyesi’nde oluşturdukları 8 kişilik bir ekiple hazırladıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, Hava İkmal arazisinin 2 milyon metrekaresinde askeriyenin bulunmaya devam edeceğini, Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilen 1 milyon 260 bin metrekarenin tamamının da Millet Bahçesi olarak projelendirildiğini söyledi. Millet Bahçesi’ne ulaşım üzerinde özel çalıştıklarını ve Hava İkmal içerisinde by-pas yol oluşturduklarını dile getiren Elcuman, otoparkları da bu yol kenarına planladıklarını belirtti. Millet Bahçesi’ne 6 adet giriş kapısından girileceğini ifade eden Hamdi Elcuman, Millet Bahçesi’nde biri 45 bin metrekare, diğeri 19 bin metrekare olmak üzere iki adet etkinlik çayırı bulunduğunu söyledi. Elcuman, Millet Bahçesi’nde ayrıca 45 bin metrekare biyolojik gölet, 10 adet çocuk oyun alanı, 16 adet spor alanı, soğuk piknik yapılabilecek alan, mecarapark, millet kıraathanesi, yaya, bisiklet ve yürüyüş yolları gibi bölümlerin de bulunacağını kaydetti.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 24
 • bedirhan 10 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar devlet niye fabrika açsınki demişsiniz de para olmayınca millette trilyonluk fabrikaları nazıl kursun devlet kuracak rayına oturtacak sonra dilerse satacak
  Cevapla
 • Sevcan 10 ay önce Şikayet Et
  Bursa,İnegöl,hiç kıpırdanma yok...Belediyeler hani millet bahçelerimiz..300 bin nüfuslu İnegöl de hepi topu bir park..Bir iki de köylerde...Bekliyoruz...
  Cevapla
 • Bir G@rip 10 ay önce Şikayet Et
  MAŞALLAH ne güzel eskiden amerikan filmlerinde onların parkları bize gösteriliyordu şimdi bizim parklarımızın yanında o park devede kulak kalıyor (O merikan barkını örnek gösterenler inanıyorum ki TÜRKİyede bunu eleştirir)
  Cevapla
 • Zazaki 10 ay önce Şikayet Et
  Garip olan sen denizleri deryalar aş gel o kadar fırtınaya ugraş etrafındaki akılsızlar işe yara azlar sayesinde maalesef ki derede bogul ah reis ah...
  Cevapla
 • harun 10 ay önce Şikayet Et
  turkiye uretmiyor diye sacmalayan solcular galiba siz hic edirneden disariya cikmadiniz bir cikin bakin avrupanin dortbir tarafina turkiyenin ihrac mallarini tasiyan binlerce tirin olusturdugu kuyruklari gorun siz sadece bos laflarla milleti uyutup kandirin ureten turkiyeyi kotuleyin bakalim ben gordugume inanirim duyduguma degil..not ben hollandadayim her yil izine gelip giderken tir kuyruklarina bizzat sahit oluyorum su anda avrupada belkide en cok uretim yapan ulkelerin basinda geliyoruz kimse kimseyi kandirmasin hele su euronun yukselmesi ulkemizin mallarinin euro paritesine gore ucuzlamasina neden oldugu icin turk mallari dahada cazip hale geldi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle