Bakan açıkladı: Bir hafta içinde başlıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Geçtiğimiz hafta Yavuz Gemisi'ni Gebze'den yolcu etmiştik. Şu anda Mersin Taşucu'nda bazı ikmalleri ve son kontrolleri yapılıyor. İnşallah bir hafta içerisinde Doğu Akdeniz'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden aldığımız ruhsat bölgesinde, Karpaz'da Yavuz Gemisi'nin ilk sondajına başlamış olacağız" dedi.

GİRİŞ 06.07.2019 11:50 GÜNCELLEME 06.07.2019 13:51
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
 
"Geçtiğimiz hafta Yavuz Gemisi'ni Gebze'den yolcu etmiştik. Şu anda Mersin Taşucu'nda bazı ikmalleri ve son kontrolleri yapılıyor. İnşallah bir hafta içerisinde Doğu Akdeniz'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden aldığımız ruhsat bölgesinde, Karpaz'da Yavuz Gemisi'nin ilk sondajına başlamış olacağız.

 

 

Çin'in en büyük kamu şirketi olan Çin Devlet Şebeke Kurumu üst düzey yetkilileri ile görüştük. Daha önceden akıllı şebekeler ile ilgili bir işbirliği anlaşmamız zaten vardı, onları gözden geçirerek yol haritasını güncelledik. Bunları da önümüzdeki günlerde sektörle paylaşacağız.
 
Burada bir ürünün veya hizmetin alınmasından öte daha çok 'Türkiye şartlarında bir akıllı şebeke nasıl olmalı' Türkiye'de bunu bir teknoloji merkezi haline getirerek neler yapabiliriz onları tartışacağız. Türkiye'de pilot çapta küçük örnekler var, bunları ulusal anlamda yaygınlaştırmak istiyoruz"

YORUMLAR 7
 • Dadaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Haydi hayırlısı.Allah utandırmasın.
  Cevapla
 • İstanbullu 3 yıl önce Şikayet Et
  Haydi artık, ''TÜRKİYE YE YILLARCA YETECEK ÇOK BÜYÜK PETROL VE DOĞALGAZ REZERVİ BULDUK'' güzel haberlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz....
  Cevapla
 • gerçek 3 yıl önce Şikayet Et
  ya bismillah, Rabbim kolay getirir İnşallah
  Cevapla
 • Tarık 3 yıl önce Şikayet Et
  Diğer gemimizin sondajı ne durumda mejdeli haberi sabırsızlıkla bekliyoruz
  Cevapla
 • hacıköylü 3 yıl önce Şikayet Et
  Hadi hayırlısı rabbim utandırmasın...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle