Denizbank'ın devri uygun bulundu

BDDK, Denizbank'ın Emirates NBD Bank PJSC’ye devrine ilişkin yapılan başvuruyu uygun buldu

Denizbank'ın devri uygun bulundu
Denizbank'ın devri uygun bulundu
GİRİŞ 28.06.2019 16:56 GÜNCELLEME 28.06.2019 17:31
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Denizbank'ın Emirates NBD Bank PJSC’ye devrine ilişkin yapılan başvuruyu uygun buldu.

 

BDDK'dan yapılan açıklamada, "Denizbank'ın yüzde 99,85 hissesinin Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Emirliğinde kurulu Emirates NBD Bank PJSC'ye (ENBD) devrine ilişkin yapılan başvuru, Bankacılık Kanununun 18'nci maddesi çerçevesinde, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 27 Haziran 2019 tarih ve 8426 sayılı Kararı ile uygun bulunmuştur." ifadelerine yer verildi.

Emirates NBD ve Sberbank, Denizbank'ın hisselerinin yüzde 99,85'inin Emirates NBD'ye satışı konusunda 15,48 milyar TL bedel üzerinden yeniden düzenlenen hükümler çerçevesinde anlaşmışlardı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • oraloğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  nasihat: ne o sayın BAE... faiz oranları pek cazip mi geldi ki,,, '' Faia ananla yatmış dan daha büyük günahtır.. sadece bilgilerinize. belki bilmiyorsunuzdur.müşahade yakin ehlinden
  Cevapla
 • Adil 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir zamanlar devlet bankasıydı nerden nereye
  Cevapla
 • klas 1 yıl önce Şikayet Et
  Birleşik arap emirlikleri batı adına tetikçilik manipülasyon yapıyor o tür ülkelere neden banka devri yapılır ki..Dikkat etmek lazım
  Cevapla