Hakan Atilla tahliye oluyor

ABD’deki Rıza Sarraf davasında 32 ay hapis cezasına çarptırılan eski Halkbank Gen. Md. Yardımcısı Hakan Atilla’nın, 19 Temmuz’da tahliye edileceği açıklandı. Avukatları Atilla’nın cezaevinden çıktıktan sonra göçmenlik ofisince sorgulanacağını, ardından da Türkiye’ye döneceğini söyledi.

Hakan Atilla tahliye oluyor
Hakan Atilla tahliye oluyor
GİRİŞ 27.06.2019 08:41 GÜNCELLEME 27.06.2019 10:57
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Rıza Sarraf davasında yargılandıktan sonra 32 ay hapis cezasına çarptırılan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla tahliye oluyor. Amerika’nın Sesi televizyonuna konuşan Hakan Atilla’nın avukatları, “Tahliye günü 19 Temmuz ama ek olarak bürokratik bir süreç var” dedi.

 

 

TÜRKİYE’YE DÖNECEK

Avukatlar, Atilla’nın cezaevinden çıktıktan sonra bir süre göçmenlik ofisi yetkilileri tarafından sorgulanacağını, bunun rutin bir işlem olduğunu söyledi. Sorgusunun ardından da Atilla’nın Türkiye’ye döneceği belirtildi.

 

 

New York Güney Bölgesi’nde 105 yıl hapis istemiyle yargılanan Atilla, Rıza Sarraf’ın tanık olarak dinlenildiği dava sürecinde jüri üyeleri tarafından suçlu bulunmuştu. Davanın hakimi Richard Berman, jüri kararı sonrasında gerçekleşen karar duruşmasında Atilla’ya 32 ay hapis cezası vermişti. Atilla’nın avukatları, Berman’ın verdiği kararı üst mahkemeye başvurup temyiz etmişti.

YORUMLAR 16
 • Hüseyin 3 yıl önce Şikayet Et
  Şükür
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  türkiyeye indiğinde bir kahraman edasıyla karşılanmalı iadei itibar yapılmalı
  Cevapla
 • Lazrail 53 3 yıl önce Şikayet Et
  Bize böyle adamlar lazım patatese, soğana, poşete davasını satip başkasının tarafına geçenleri unutmadık unutmayacağız. Hedef Kızılelma bu uğurda can vermeye hazırız
  Cevapla
 • yunus 3 yıl önce Şikayet Et
  Amerika istedi tehdit etti ve Türkiye Amerika'ya gönderip tutuklanmasını sağladı.İleride devlet arşivleri açıldığında şimdiki bu devlet tutumunu yeni nesil gençlik çok da iyi şeyler ile yad etmeyecek.Aynı şekilde Reza Sarraf da bu şekilde gönderildi adeta iade edildi.Bunlar hoş şeyler değildi.Bir papaz için ekonomik olarak bizi sarsan Amerikan gavurunun oyununa istihbaratımız ve devlet yetkilileri çok çabuk düşüyor umarım S400 konusunda dik dururuz.
  Cevapla
 • Chpli değil im 3 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH büyük kimsenin hakkı kimsede kalmaz her şey de hayır vardır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle