Rüya gerçek oldu: Türkiye'ye doğru yola çıktı

Türk Hava Yolları'nın 'rüya uçağı' olarak adlandırılan ilk B787-9 Dreamliner bugün Türkiye'ye iniş yapacak. Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi sosyal medya hesabından uçağın Amerika'daki tesislerden kalkış yaptığını belirterek, ''Rüyamız gerçek oldu mu?'' notunu paylaştı.

Rüya gerçek oldu: Türkiye'ye doğru yola çıktı
Rüya gerçek oldu: Türkiye'ye doğru yola çıktı
GİRİŞ 26.06.2019 10:39 GÜNCELLEME 26.06.2019 10:39
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Türk Hava Yolları'nın teslim aldığı ilk B787-9 Dreamliner uçağı bugün Türkiye'ye geliyor.

Uçağın ismiyle ilgili dün itibariyle bir anket düzenlendi. Perge, Assos, Göbeklitepe ve Zeugma isimleri üzerinden yapılan ankete katılanların yarısından fazlasının tercihi ise Göbeklitepe oldu.

THY'nin ilk Dreamliner'ı olarak şirket tarihine geçecek uçak 8 Temmuz da saat 08:35'de TK2410 sefer numarası ile İstanbul Havalimanı'ndan Antalya'ya ilk uçuşunu gerçekleştirecek.

TÜRKİYE'YE DOĞRU YOLA ÇIKTI

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi sosyal medya hesabı üzerinden uçağın Amerika'daki tesislerden kalkış yaparak Türkiye'ye doğru yola çıktığını duyurdu. Ekşi paylaşımında ''Rüyamız gerçek oldu mu?'' notunu da düştü.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
boeing Rüya Uçak
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • ufuk 1 yıl önce Şikayet Et
    ne özelliği varmış ektra alt tarafı yolcu uçağı,,, biz amerikan malları ile övünelim sonra onlara karsı çıkalım düşman diyelim... yersen...
    Cevapla
  • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
    Sen yap seninkine binelim.
    Cevapla