Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı, birbirine bağlanıyor

İpek demiryolu güzergahının en kritik noktası olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, üzerinden geçirilecek YHT ile Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı birbirlerine bağlanmış olacak.

Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı, birbirine bağlanıyor
Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı, birbirine bağlanıyor
GİRİŞ 22.06.2019 12:27 GÜNCELLEME 22.06.2019 12:27
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

2016 yılının Ağustos ayında hizmete alınarak İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakalarını üçüncü kez karayolu ile birbirine bağlayan Yavuz Sultan Selim Köprüsü mevcut ulaşım ağı Kuzey Çevre Otoyolu ile birlikte hızlı uçuşa kolaylıkla ulaştırıyor. Halihazırda konfor, zaman ve tasarruf imkanları sunan köprü ve otoyol, Türkiye’nin dünyaya açılan yeni yüzü İstanbul Havalimanı’na ulaşımın en hızlı rotası durumunda.
 
Masadaki projeler ışığında karayolunda hızlı ulaşım demir yoluna da taşınıyor. Raylı sistemlerde ulaşılan kilometre sınırları da epey zorlanacak.

 

 

İKİ HAVALİMANINI YHT İLE BAĞLAYACAK

Köprünün Türkiye açısından ekonomik anlamda birden fazla kritik öneme sahip. Yavuz Sultan Selim Köprü, demir yolu ulaşımında kıtalar arası yolculuklarda iki havalimanını kesintisiz şekilde birbirine entegre edecek. Yüksek Hızlı Tren (YHT) İstanbul’daki iki havalimanı; İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanları uzun bir ulaşım ağı ile bağlanacak.

 

 

ETÜT-PROJE ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, geçtiğmiz gün katıldığı bir toplantıda İpek Demiryolu projesi kapsamında yapılması planlanan demiryolu projesine ilişkin  etüt-proje çalışmalarının tamamlandığını belirtmişti. Bakan Turhan söz konusu proje hakkında bilgiler aktararak, “Kocaeli için kritik önemdeki demiryolu projesini de hayata geçireceğiz. O da Gebze-Sabiha Gökçen-Yavuz Sultan Selim Köprüsü-İstanbul Havalimanı-Halkalı Hızlı Demiryolu projesi. Bu hat İpek Demiryolu güzergahının ülkemizden geçen bölümünün Avrupa bağlantısını oluşturan en önemli halkalarından birini teşkil edecektir. 118 kilometrelik Gebze-Sabiha Gökçen Havalimanı-Yavuz Sultan Selim Köprüsü-İstanbul Havalimanı kısmında etüt-proje çalışmalarını tamamladık. Bütçe imkanları dahilinde yapım ihalesine çıkmayı planlıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Baris 1 yıl önce Şikayet Et
  evt dogru diyorsunuz ornegi; halkali-sirkeci banliyo hattı 45 dk lik yolu 126 dk ya cikarip varolan duraklari kaldirdi ve bunu 7 senede basardi. bi de utanmadan oy isterler
  Cevapla
 • Finozof munise 1 yıl önce Şikayet Et
  Sende kilictaroglu mudurun yaptigi Yaya hattini kullan YURU.
  Cevapla
 • Ender. 1 yıl önce Şikayet Et
  Galiba karıştırdın. Halkalı-Gebze arası 105 dk. Halkalı-Sirkeci arası 30 küsür dakika. Ayrıca senin oyun kalsın. Istemezuk.
  Cevapla
 • kaplan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ak partinin yaptıklarının marketlerini 20 yılda yapamassın eyyyy cehape
  Cevapla
 • Bahri 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu millete iyilik yaramaz sma neyse.
  Cevapla
 • Abdullah HÂN Birkul 1 yıl önce Şikayet Et
  Nankör nankörlüğünü, kadirşinas kadirşinaslığını yapmaya devam edecek. Rabbim bizleri kadirşinaslardan eylesin.
  Cevapla
 • Yunus 1 yıl önce Şikayet Et
  Yaparsa Ak Parti yapar
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok güzel büyük işler büyük düşünenlerle olur Allah razı olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle