İşsiz annelere günde 80 lira!

İŞKUR, İşte Anne projesi ile 15 yaşından küçük çocuğu olan ve çalışmayan annelere günlük 80 lira harçlık veriyor. İŞKUR, işsiz anneler harçlık projesiyle, İŞKUR’a kayıtlı herhangi bir mesleği olmayan, bir mesleği olmakla birlikte mesleğinde iş bulamayan veya mesleğinde yeterli olamayan işsizlerin niteliklerini geliştirerek istihdam edilebilirliklerini artırmayı amaçlıyor. İşte, İŞKUR işsiz anne harçlığına başvuru şartları

İşsiz annelere günde 80 lira!
İşsiz annelere günde 80 lira!
GİRİŞ 15.06.2019 09:35 GÜNCELLEME 15.06.2019 09:35
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

İşsiz annelere günde 80 lira aylık 2 bin 400 lira harçlıkla işbaşı eğitim programı kapsamında yapılan İşte Anne projesinin detayları merak ediliyor. 15 yaşından küçük çocuğu olması, annelerden başvuruları sırasında aranan en önemli koşul. Programa katılan anneler çocuk bakım desteğinden yararlanma şartlarını taşıyorsa, ayrıca Bakım Desteği de alabilirler. Detaylar haberimizde.

 

 

İŞKUR İŞSİZ ANNE HARÇLIĞINA BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İşte Anne Projesi kapsamında sunulan destekten yararlanmak için Yönetmeliğin 32’nci maddesinde belirtilen mesleki eğitim kurslarına katılma şartlarına ve 52’nci maddesinde belirtilen işbaşı eğitim programlarına katılma şartlarına kurs/program süresince haiz olunması gerekmekte olup ayrıca projeden yararlanacak kadınların kurs ve programlara katılmadan önce iş ve meslek danışmanlığı hizmetinden yararlanması gerekmektedir.

 

 

İşte Anne Projesi kapsamında sunulan destekten, sosyal yardım ya da sosyal ve ekonomik destek alan kadınlar ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’nın (Bakanlık) kadına yönelik şiddetle mücadele alanında hizmet sunan kuruluşlarından faydalanan kadınlar öncelikli olmak üzere Genel Müdürlük tarafından belirlenecek gruplar içerisinde yer alan diğer kadınlarda yararlanabilecektir.Projeden yalnızca 0-15 yaş arasında (15 yaş dâhil) çocuğu olan kadınlar yararlanabilecek olup çocuğun proje devam ederken 15 yaşını tamamlaması projeden yararlanmaya engel olmayacaktır. Kadınların evlatlık edindiği çocukları için de destekten yararlanma hakkı bulunmaktadır.

“Sanayi Sektöründeki Mesleklerde Düzenlenen Mesleki Eğitim Kurslarına ve İmalat Sektöründeki Mesleklerde Düzenlenen İşbaşı Eğitim Programlarına Katılan Kadınlara Çocuk Bakım Desteği Verilmesine İlişkin Usul Ve Esaslar” kapsamında düzenlenen kurs veya programlara katılanlardan çocuk bakım desteğinden yararlanma şartlarını taşıyanlara ayrıca Bakım Desteği de ödenebilecektir.

İŞSİZ ANNELERE 80 LİRA HARÇLIK PROJESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

0-15 yaş arasında çocuğu olan kadınların çocuk sahibi olduklarını gösterir belgeyi İl Müdürlüğüne ibraz etmesi gerekmektedir.

Ayrıca, “Sanayi Sektöründeki Mesleklerde Düzenlenen Mesleki Eğitim Kurslarına ve İmalat Sektöründeki Mesleklerde Düzenlenen İşbaşı Eğitim Programlarına Katılan Kadınlara Çocuk Bakım Desteği Verilmesine İlişkin Usul Ve Esaslar” kapsamında düzenlenen kurs veya programlara katılanlardan çocuk bakım desteğinden yararlanma şartlarını taşıyan kursiyer/katılımcıların ilgili mevzuat kapsamında talep edilen belgeleri de ibraz etmesi gerekmektedir.

YORUMLAR 18
 • zafergülten 4 yıl önce Şikayet Et
  bu uygulamaya geçilmeden ,bir birim kurulup hangi kadının çalışıp çalışmadığı,yardıma muhtaç olup olmadığı tespit edilmeli,öyleki çevremde yardıma muhtaç olduğunu sanmadığım birçok kişinin yardım aldığına şahit oldum. kadının kolunda boynunda küçük bir servet altın,utanmadan birde muhtara fakirlik dilekçesi veriyor.
  Cevapla
 • Fatma 4 yıl önce Şikayet Et
  Nereye baş vuramaz bilgisi olan varmı
  Cevapla
 • enes 4 yıl önce Şikayet Et
  anneleri iş hayatına katın mahallelerdeki kreşleri arttırın her kreşte denetimci olsun
  Cevapla
 • musa gürkan 4 yıl önce Şikayet Et
  Allah devlete zeval vermesin
  Cevapla
 • isin dogrusu 4 yıl önce Şikayet Et
  Mimsiz medeniyet, taife-i nisayı yuvalardan uçurmuş, hürmetleri de kırmış, mebzul metaı yapmış. Şer'-i İslâm onları Rahmeten davet eder eski yuvalarına. Hürmetleri orada, rahatları evlerde, hayat-ı ailede. Temizlik zînetleri. Haşmetleri, hüsn-ü hulk; lütf-u cemali, ismet; hüsn-ü kemali, şefkat; eğlencesi, evlâdı. Bunca esbab-ı ifsad, demir-sebat kararı Lâzımdır tâ dayansın. Sözler - 727
  Cevapla
 • doğru kardeşim 4 yıl önce Şikayet Et
  işin doğrusu bu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle