Akın akın geliyorlar! Sahiller doldu

Ramazan Bayramı dolayısıyla 9 günlük tatili fırsat bilenler Antalya ve Muğla gibi tatil yörelerinde yoğunluk oluşturdu.

Akın akın geliyorlar! Sahiller doldu
Akın akın geliyorlar! Sahiller doldu
GİRİŞ 03.06.2019 14:56 GÜNCELLEME 03.06.2019 14:56

Antalya ve Muğla'da sıcaktan bunalan yerli ve yabancı  turistler, sahilleri doldurdu. Antalya Meteoroloji Bölge Hava Tahmin Merkezi yetkililerinden alınan  bilgiye göre, kentte hava sıcaklığı 28, deniz suyu sıcaklığı 27 derece, nem oranı  yüzde 54 ölçüldü.

Turizmin başkenti Antalya, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilini fırsat  bilenlerin de en fazla tercih ettiği kentler arasında yer aldı. Sıcaktan bunalan yerli ve yabancı turistler, dünyaca ünlü Konyaaltı  Sahili'ni doldurdu. Deniz, kum ve güneşin keyfini çıkaranlar, denizde serinledi.  Plajda güneşlenen ve su sporları yapanların yanı sıra sahil kenarında yürüyüş  yapıp, bisiklete binmeyi tercih edenler de oldu.
 
İstanbul'dan tatil için Antalya'ya gelen İbrahim Akdemir, 9 günlük  tatili değerlendirmek istediklerini söyledi. kente daha önce de geldiğini  belirten Akdemir, "Hava sıcak, yarından itibaren daha da sıcak olacakmış. Kapalı  ortamlarda pek durulmuyor, biz de kendimizi sahile attık." dedi.   Tuğba Akdemir de ilk defa geldiği Antalya'yı çok beğendiğini dile  getirdi.

Muğla
 
Hava sıcaklığının 32, deniz suyu sıcaklığının ise 25 derece ölçüldüğü  Muğla'da vatandaşlar ve turistler, serinlemek için sahilleri tercih etti. Bayram tatilini sahillerde geçirmek isteyenler, hava sıcaklığının  yükselmesiyle denize girerek serinlemeye çalıştı. Ula ilçesi Akyaka Mahallesi'nde tatilciler, halk plajında güneşin ve  denizin keyfini çıkardı. Bazı tatilciler denize girmeyi tercih ederken, kimileri  de Akyaka'dan kalkan günübirlik tur tekneleriyle Gökova Körfezi koylarında  gezintiye çıktı. Akyaka, yakın illerden gelen turistlerle doldu. Ormanlık  alanlarda piknik yapmayı tercih edenler de  yoğunluk oluşturdu. 
 
Tatillerini geçirmek için Bodrum'u tercih edenler, Gümbet, Bitez,  Kumbahçe ve Paşatarlası plajlarında deniz, kum ve güneşin tadını çıkardı. Hava  sıcaklığının 32 derece ölçüldüğü ilçede sahil kesiminde hareketlilik yaşandı.Eğlence mekanlarının bayram tatili kapsamında çeşitli programlar  hazırladığı turistik ilçede, gündüz sahillerdeki  yoğunluğun akşam saatlerinde  cadde ve sokaklarda devam etmesi bekleniyor.

Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Belceğiz Plajı'nda da vatandaşlar, denize  girmeyi ve kumsalda güneşlenmeyi tercih etti.  Macera tutkunları, Babadağ Hava Sporları Rekreasyon Merkezi'nin bin  200 metredeki pistinden yamaç paraşütüyle uçuş yaparak, Ölüdeniz'in manzarasını  izleme fırsatı buldu.
 

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Razaman Bayramı
YAZDIR