Ticaret savaşında yeni hamle! Çin o ürünün alımını durdurdu

Çin, ABD ile yaşadığı ekonomi savaşında önemli bir adım attı. Şubat ayında, ABD'den 10 milyon ton soya alacağı açıklanan Çin, bu alımı durdurduğunu açıkladı. ABD Tarım Bakanlığı'na göre, Çin'in 2018 yılında soya ithalatı, bir önceki yıla göre 12.2 milyar dolardan yüzde 74 düşüşle 3.1 milyar dolara indi

Ticaret savaşında yeni hamle! Çin o ürünün alımını durdurdu
Ticaret savaşında yeni hamle! Çin o ürünün alımını durdurdu
GİRİŞ 01.06.2019 09:21 GÜNCELLEME 01.06.2019 09:22
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Çin, ABD'den soya fasülyesi ithalatını azaltarak, yeni sipariş vermeyi durdurdu. Bloomberg'e konuşan yetkililere göre, Çin daha önceki siparişlerini ise iptal etmeyecek. Ticaret savaşında geçen Aralık ayında ateşkes anlaşması imzaladıktan sonra Çin, ABD´den 13 milyon ton soya satın aldı. Çin'in bu adımı, iki ülke arasındaki anlaşmazlığın çözülmesi dolayısıyla "bir iyi niyet" adımı olarak gösterildi.

 

 

ABD YERİNE BREZİLYA'YA YÖNELECEK

DHA'daki habere göre ABD Tarım Bakanı Sonny Perdeu Şubat ayında Çin'in 10 milyon ton daha soya satın alacağını açıklamıştı; ancak, Çin'in yeni kararıyla bu satışın durduğu belirtildi. ABD Tarım Bakanlığı'na göre, Çin'in 2018 yılında soya ithalatı, bir önceki yıla göre 12.2 milyar dolardan yüzde 74 düşüşle 3.1 milyar dolara indi. Haberde ayrıca dünyanın en büyük soya ithalatçısı olan Çin'in soya ithalatında Brezilya'yı ABD'nin yerine koyabileceği ifade edildi.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
çin
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • re ka 1 yıl önce Şikayet Et
    yerinde karar
    Cevapla
  • E.K.G 1 yıl önce Şikayet Et
    Çok Doğru Bir Karar
    Cevapla