Esnaftan AVM'lere saat tepkisi

Alışveriş merkezlerinin Ramazan ayında kapanış saatlerini uzatmasına Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'ndan tepki geldi. Uygulamanın esnafı zor duruma düşürdüğünü belirten TESK Genel Başkanı Palandöken, AVM'lere saat sınırlaması getirilip, haftada 1 gün de kapatılması gerektiğini söyledi.

Esnaftan AVM'lere saat tepkisi
Esnaftan AVM'lere saat tepkisi
GİRİŞ 20.05.2019 14:41 GÜNCELLEME 20.05.2019 14:41
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

AVM'ler, Ramazan ayı dolayısıyla çalışma saatlerini 24.00'lere kadar uzattı. Bu duruma "haksız rekabet" diyen TESK'ten, "Saat sınırlaması getirilmeli" çıkışı geldi.

NTV'de yer alan habere göre, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, AVM'lerin Ramazan ayı nedeniyle kapanış saatlerini 23.00-24.00'lere kadar çıkarmasının esnaf açısından haksız rekabet yarattığını söyledi.

ESNAF ZOR DURUMA DÜŞTÜ

"Ramazan ayından rant elde etmek için yapılan bu uygulamaya kesinlikle müsaade edilmemeli" diyen Palandöken, Ramazan'ın bereketinden nasiplenmek isteyen esnafın, bu uygulama yüzünden zor duruma düştüğünü dile getirdi.

SAATLER SINIRLANDIRILMALI

Diğer zamanlarda haftanın yedi günü 10.00-22.00 saatlerinde açık olan AVM'lerin Ramazan ayında kapanış saatlerini esnettiğini kaydeden Palandöken, "Bu yanlış bir uygulama. AVM'lerin esnafımız üzerindeki haksız rekabeti her geçen gün artıyor. AVM'ler, büyük ve zincir mağazaların çalışma saatleri sınırlandırılmalı ve Avrupa'da olduğu gibi haftada bir gün kapalı olmaları sağlanmalı" şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Çalışma saati
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • osmanlı 1 yıl önce Şikayet Et
    RAMAZANDA TÜM SAATLER DEĞİŞMELİ.GECE TERAVİH SAHUR VAR VE GEÇ SAATLER ŞENLİK OLUYOR.Bu duyguyu çocuklarımıza yaşatmalıyız.Sahura kadar isteyen açık tutsun.SABAHTA GEÇ AÇSIN.BU YÜZDEN RAMAZAN ÜMRESİNİ ÇOK SEVİYORUM.GÜNDÜZ ÇOĞU YER KAPALI.GECE DE HERKES İNBADETİNDE NEŞESİNDE.TABİİ BİZDE ORUÇ TUTANLAR ÇOK CİDDİ AZALDIĞI İÇİN KAHVALTISINI NEREDE YAPACAK DİİİMİ?
    Cevapla
  • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    avrupa da olan avm lerin kapanış saatine uyalım derim.
    Cevapla