Devlet kurumlarına 1200 memur-personel alımı! Peki şartlar neler?

Kamu kurumlarından her gün yeni iş ilanları yayınlanıyor. Vatandaşlar kamu ilanlarına yoğun bir şekilde ilgi gösteriyor. Bu amaçla 1200 yeni memur, işçi alım ilanları yayınlandı. Çeşitli platformlarda yayımlanmış olan ilanlara göre kamuya 1200 kişilik boşluk için farklı statülerde alım yapılacak. Söz konusu ilanlar Devlet Personel başkanlığı, Türkiye İş Kurumu ve bakanlıklarında resmi internet siteleri üzerinden yayınlanmıştır. İşte KPSS'li KPSS şartsız güncel yen memur alım ilanları…

Devlet kurumlarına 1200 memur-personel alımı! Peki şartlar neler?
Devlet kurumlarına 1200 memur-personel alımı! Peki şartlar neler?
GİRİŞ 23.05.2019 17:18 GÜNCELLEME 23.05.2019 17:19
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Kamu bünyesine KPSS'li ve KPSS şartsız güncel yeni memur alım ilanları yayınlandı. Ülkemizde bulunan Kamu kurumları veya kamu kuruluşları bünyelerinde bulunan personel eksikliğini karşılamak üzere 1200 kişilik boş kadro ile memur personel ve askeri personel alımı yapılıyor. Bazı kurumlar KPSS ile alım yapıyor olsa da bazı kurumlar KPSS şartı olmadan personel alımı yapmaktadırlar. Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre alım yapan kurumlar için adayların, Ön Lisans mezunları için KPSSP93, Lisans mezunları için KPSSp3 ve Lise mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmaları gereklidir. Kamuya yayımlanan memur alımı ve personel alımı ilanlarına başvurular kurumun veya bakanlığı belirttiği yönde başvuru yapılması gerekiyor.

 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kamu Kurumları tarafından yayımlanmış olan ilanlara başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya engelli aylığı almıyor olmak gibi nitelikler aranıyor.

 

Ayrıca bazı kurumlar KPSS ile alım yapıyor olsa da bazı kurumlar KPSS şartı olmadan personel alımı yapmaktadırlar. Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre alım yapan kurumlar için adayların, Ön Lisans mezunları için KPSSP93, Lisans mezunları için KPSSp3 ve Lise mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmaları gereklidir.

KAMUYA PERSONEL-MEMUR ALIM İLANLARI

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi:

Üniversite bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 1 kişilik boş kadro ile Memur Alımı yapacağını ilan etti. Bu bağlamda 1 kişilik boş kadro ile 5. Dereceli 1 İç Denetçi alımı yapacak.

TÜBİTAK BİLGEM 

Yayımlanmış olan ilana göre 142 kişilik kadro ile TÜBİTAK BİLGEM Bilişim Teknolojilri Enstitüsü birimine Gebze / KOCAELİ de Ar-Ge Personeli alımı yapacak. Alımlar farklı niteliklerde yapılacak.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi

DHMİ bünyesindeki personel ihtiyacını giderebilmek için 12 Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve 100 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü olmak üzere toplamda 112 personel alımı yapılacağını belirtti. Adaylardan KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranıyor.

Sağlık Bakanlığı 

Sağlık Bakanlığı yayımladığı iki farklı ilan ile bünyesine 45 personel alımı yapıyor. Bu kapsamda Sözleşmeli olarak 24 personel alınacak. Proje kapsamında ise 21 Personel alınacak. Sözleşmeli personel alımları için KPSS şartı aranıyorken Proje kapsamında alınacak Danışma Personeli için KPSS şartı aranmıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi 2 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapıyor. Adaylardan KPSS ve YDS Şartı aranıyor.

Kocaköy Belediyesi

1 kişilik boş kadro ile Ön Lisans mezunu Harita teknikeri alacak.

Marmara üniversitesi 2 kişilik boş kadrosu ile Avukat ve Büro Personeli alımı yapacak.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Milli Savunma bakanlığına bağlı olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yaymladığı ilana göre 1640 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli Er alımı yapacağını belirtti. Adaylardan En a ilköğretim mezunu olmak şartı aranıyor. Ayrıca KPSS şartı bulunmuyor.

ALANYA-GAZİPAŞA SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI

Büro İşçisi - 1 Açık Pozisyon

ÜÇHÜYÜK SULAMA BİRLİĞİ

Su Arıza İşçisi - 1 Açık Pozisyon

TÜBİTAK - ULUSAL METROLOJİ ENSTİTÜSÜ (UME)

Güvenlik Görevlisi (Silahlı)

- 4 Açık Pozisyon

Elektrik-Elektronik Teknolojisi Teknisyeni - 1 Açık Pozisyon

Büro Memuru (Genel) - 1 Açık Pozisyon

Şoför (Yolcu Taşıma) - 1 Açık Pozisyon

ELAZIĞ VALİLİĞİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Beden İşçisi (Genel) - 1 Açık Pozisyon

KAYACIK SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI

Diğer Veznedarlar Ve İlgili Personel - 1 Açık Pozisyon

DSİ 9. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

Sıhhi Tesisatçı - 1 Açık Pozisyon

ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ

Isıtma Ve Havalandırma Cihazı Operatörü - 1 Açık Pozisyon

Bilgisayar Teknolojisi Teknikeri - 1 Açık Pozisyon

DOĞU KARADENİZ KALKINMA AJANSI BAŞKANLIIĞI

Büro Memuru (Genel) - 2 Açık Pozisyon

SULAKYURT BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Taksi Şoförü - 1 Açık Pozisyon

Kepçe Operatörü - 2 Açık Pozisyon

ÇAY BEL.BŞK. PAZARAĞAÇ

Beden İşçisi (Temizlik) - 15 Açık Pozisyon

YORUMLAR 5
 • Güven 4 yıl önce Şikayet Et
  En adaletli si kura ile olsun bari millet beklenti yapmasın.... Doktor değil ki sınav lan olsun temizlik i güvenlik büro memurun ne işi var kpss bilgiyle değil beceriye olan şeyler kura yapın gitsin
  Cevapla
 • Akın 4 yıl önce Şikayet Et
  Kpsssiz alım yapılmamalı ha kpssyi beğenmiyorsanız.farklı sınav yapın adaletsizlik istemiyorum.yıllardır atanamayan yüzlerce insan var
  Cevapla
 • İLHAN AVCI 4 yıl önce Şikayet Et
  Söylediklerinize aynen katılıyorum.
  Cevapla
 • DERTLI ÜLKÜCÜ 4 yıl önce Şikayet Et
  Güvenlik ve Bakım onarım kpss şartı kaldırıldı yüzbinlerce kişi kpss sinavina hazırlanmak için 2bin tl ücret ödeyip 1 yıl boyunca sinava çalışıyor bir yönetmelik çıkarıp bizlerin haklarina giriyorlar benim 80 puanim Güvenlik ve Bakım onarım alımlarında yok sayılıyor yani büyük emek harcayıp aldığım 80 puan çöp oluyor burda kulhaki yok mudur
  Cevapla
 • DADAŞ25 4 yıl önce Şikayet Et
  52 ileatanıp 78.8 le bekleyen var kpssde
  Cevapla