Soğanın kilogramı 9 liradan 1 liraya düştü

Batman'ın Sason ilçesinde, yerel seçimler öncesi kilogramı 9 liradan satılan kuru soğan, seçimlerin ardından 1 liraya satılmaya başlandı.

Soğanın kilogramı 9 liradan 1 liraya düştü
Soğanın kilogramı 9 liradan 1 liraya düştü
GİRİŞ 13.05.2019 16:57 GÜNCELLEME 13.05.2019 16:57
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Batman'ın Sason ilçesinde, yerel seçimler öncesi kilogramı 9 liradan satılan kuru soğan, seçimlerin ardından 1 liraya satılmaya başlandı. Yerel seçimler öncesinde fiyatı ile gündemden düşmeyen soğanın ateşi söndü. 9 liraya kadar çıkan kuru soğanın kilogramı 1 liradan alıcı buluyor.

Soğanın bilinçli olarak stoklanması ve fiyatların artırılmasının direk olarak zararı vatandaşa yansıdığını belirten vatandaşlardan Cuma Aktaş, "Bilinçli olarak stoklanarak satışa sunulmayan soğan ve patates fiyatları seçim öncesi her geçen gün artırılırken, seçimin bitmesiyle beraber hızlı bir şekilde düşmesi bir rastlantı değildir. Yapılan bu eylem doğrudan ülkenin ekonomisine darbe vurmak amacı taşımaktadır. Ülkemizin ekonomisine darbe vurmak isteyen kendini bilmez vatan hainlerinin bilmesi gereken bir şey var, bu gemide sizlerde varsınız, bu gemi su alırsa sizlerde boğulursunuz. Bir soğan üzerinden politika yürütenler vatandaşın tokadını yemeye mahkumdur. Bizler bu günlere kolay gelmedik. Bizleri Patates, soğan ile dize getirmeyi düşünenlerin zararı onların ödediğini şimdi daha iyi görüyoruz” dedi. 

Pazarda soğanlarla birlikte domates ve diğer sebze ürünlerinde de fiyatların düşmesi vatandaşı rahatlattı. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 5
 • Veysel 3 yıl önce Şikayet Et
  Yeni mahsul yavaş yavaş çıktı çıkıyor o yüzden fiyatlar düştü çıktıkça daha da düşecek...
  Cevapla
 • Ref 3 yıl önce Şikayet Et
  50 gram cigara paketinden gunde 2 paket deviren chp li patates sogan diye bagırıyor. Anca onu bulmuş bağıracak .o zaman devamm
  Cevapla
 • Hamdi 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah iman nasip etsin hainliği ve hainleri gördükçe hep bu dua ediyorum Rabbim iman selameti versin
  Cevapla
 • 57.Alay 3 yıl önce Şikayet Et
  Sogan patatese devletini satan soysuzlar dusunsun
  Cevapla
 • TÜKETİCİ 3 yıl önce Şikayet Et
  Siz o soğanları batıya getirin yine dokuz civarı olur
  Cevapla