Çalışan anneye 400 TL bakım desteği

İŞKUR programlarıyla istihdam edilen annelere, ayda 400 lira bakım parası ödeniyor. Bu yardımdan faydalanabilmek için Çalışma Bakanlığı’nın il müdürlüklerine başvurmak gerekiyor.

Çalışan anneye 400 TL bakım desteği
Çalışan anneye 400 TL bakım desteği
GİRİŞ 13.05.2019 08:51 GÜNCELLEME 13.05.2019 08:51
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İşsizliğin önüne geçilmesi ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik olarak İŞKUR tarafından hayata geçirilen projeyle küçük çocuğu olan çalışan annelere 400 TL bakım desteği verilecek.

 

 

ŞARTLAR NELER?

Çalışan anne, 2-5 yaş arasındaki çocuğunun kreşe veya gündüz bakımevine devam etmesi halinde, kurs veya program süresince aylık 400 TL bakım desteği alabilecek. Bu imkandan yararlanabilmek için annelerin, sanayi sektöründeki mesleki eğitim kurslarına ve imalat sektöründeki işbaşı eğitim programlarına katılmaları gerekiyor. Başvuru için çocuklara ait nüfus cüzdanıyla, kreş ve gündüz bakımevi faturası ve istenilen belgelerle birlikte kurs programı düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne veya hizmet merkezlerine müracaat edilecek.

 

 

70 LİRA HARÇLIK 

Kurs ve mesleki eğitim programlarına katılan kadınlara ayrıca günlük 70 TL cep harçlığı veriliyor. Bu destek, ilk etapta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yaşayan ve istenilen koşulları yerine getiren ailelere sağlanacak.

KAYNAK: AKŞAM
YORUMLAR 5
 • Köroğlu 3 yıl önce Şikayet Et
  Çalışmayan anneler üvey evlatmı
  Cevapla
 • ay-tenn 3 yıl önce Şikayet Et
  çalışmayan anneye bişey yok. ondan sonra bizde çalışalım desek işsizlik artıyor ve çalışınca doğal olarak 4 çocuk düşünüyorsak 1 e en fazla 2 ye çıkıyor çocuk sayısı. yapmayın Allah aşkına çalışmayan kadına özellikle anneye para verinki nüfus sorununun ancak bu anneler çözecek. yoksa çalışıp maaş verip birde anormal derecede çalışana destek vermek genç nüfusun azalışına çare olmayacak. ak parti yi birileri kandırıyor size söyleyeyim.
  Cevapla
 • zafer 3 yıl önce Şikayet Et
  çalışmayan annelerin suçu ne
  Cevapla
 • ADSIZ 3 yıl önce Şikayet Et
  Evde olup çocuğunu büyüten ANNELER ANNE değil mi neden onlara destek olunmuyor.
  Cevapla
 • okan 3 yıl önce Şikayet Et
  çalışan anneye 400 tl veriliyorsa çalışmayan anneyede pirim yatırın 10 yılda emekli olsun
  Cevapla