7 bankaya dövizde hile cezası geliyor

Avrupa Birliği Komisyonu, 7 bankaya döviz piyasalarında hile yaptıkları iddiası ile ceza kesmeye hazırlanıyor. Banka yetkililerden konuyla ilgiliyi yorum yapılmazken, bankalardan birinin ise japon bankası olduğu ifade ediliyor.

7 bankaya dövizde hile cezası geliyor
7 bankaya dövizde hile cezası geliyor
GİRİŞ 10.05.2019 09:01 GÜNCELLEME 10.05.2019 09:19
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Konuya yakın kaynakların verdikleri bilgiye göre; AB Komisyonu, aralarında Barclays, Citigroup, JP Morgan ve HSBC'nin olduğu 7 bankaya döviz piyasasında ortaklaşa hareket ederek hile yaptıkları iddiası ile ceza kesmeye hazırlanıyor.

 

 

7 banka arasında RBS ve UBS'in yanı sıra bir Japon bankasının da yer aldığını öne süren kaynaklar AB Komisyonu'nun kararını önümüzdeki haftalarda duyuracağını vurguladılar.

Barclays Citigroup, JP Morgan ve HSBC habere ilişkin yorum yapmadılar.

 

 

Barclays, BNP Paribas, Citigroup, JP Morgan, RBS ve UBS, ABD'de açılan bir davada toplam 2,8 milyar dolar ceza ile karşı karşıya kalmışlardı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
    Darısı Türkiyenin başına. Türkiye bankaları dize getirmez ise kur saldırılarının ardı arkası kesilmez. Hep dedim döviz yerli devlet bankalarına geçmeli. Serbest piyasa kara para bize zarar veriyor. Yabancı şirketleri bankaları kovun gitsinler yada dizginleri Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz elinde tutmalı.
    Cevapla