3 şirkete soruşturma açıldı!

Rekabet Kurumu, Boydak Holding, Boytaş Mobilya ve Yön Pazarlama hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

3 şirkete soruşturma açıldı!
3 şirkete soruşturma açıldı!
GİRİŞ 07.05.2019 16:04 GÜNCELLEME 07.05.2019 16:06
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre Kurul, Bellona markalı ürünlerin yeniden satış fiyatının tespit edilerek ilgili kanunun ihlal edildiği iddiasını içeren şikayet başvurusunu Danıştayın kararı üzerine yeniden değerlendirdi. 

Daha önce bahse konu şikayet nedeniyle yapılan ön araştırmada, söz konusu uygulamalar incelenerek soruşturma açılmaması yönünde karar alınmış ancak bu karar Danıştay 13. Dairesince iptal edilmişti. 

Bu nedenle dosyada yer alan bilgi ve belgeleri müzakere eden Kurul, ilgili mahkeme kararında belirtilen hususları dikkate alarak, Boydak Holding AŞ, Boytaş Mobilya Sanayi ve Ticaret AŞ ile Yön Dayanıklı Tüketim Malz. Paz. San. ve Tic. hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. 

 

 

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • oraloğlu 1 yıl önce Şikayet Et
    nasihat: Kanuna uygun lakin kişi red ediyorsa... hemen o kişiyi soruşturmaya alınız.çünkü,, çok kişi hala dinlerini öğrenmemiş. öğrenmeyede niyetleri yok... çok büyük kurumlarda hala fetö cü insanlar var.. halbuki fetö nün dini islam ile hiçbir şekilde alakası dahi yok. ama aldanıyorlar. bilgilerinize... müşahade yakin ehlinden.
    Cevapla