Bakan Albayrak: Emekliler daha fazla para alacak

AK Parti’nin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği 28. İstişare ve Değerlendirme toplantısının ikinci gününe, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamaları damga vurdu.

Bakan Albayrak: Emekliler daha fazla para alacak
Bakan Albayrak: Emekliler daha fazla para alacak
GİRİŞ 29.04.2019 10:49 GÜNCELLEME 29.04.2019 10:51
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

Ekonomide alınan tedbirlere ilişkin belediye başkanları ve teşkilat mensuplarına bilgilendirme yapan Bakan Albayrak, Yeni Ekonomi Paketi’nin en çok tartışılan başlığı olan kıdem tazminatı konusunda da önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Albayrak, “Yeni sistemle emekliler daha fazla para alacak” dedi.

 

ALBAYRAK SUNUM YAPTI

AK Parti kampının ikinci gününde sabah oturumunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sunum yaptı. Edinilen bilgiye göre Bakan Albayrak, alınan tedbirlerle ekonominin rayına oturduğunu ve toparlanma sürecine girildiğini söyledi. “Enflasyonu, 2020’de tek haneli rakamlara düşürüyoruz” diyen Bakan Albayrak’ın, alınan tedbirlerin etkisinin kendisini daha iyi hissettirmeye başladığına vurgu yaptığı ve buna ilişkin bilgileri paylaştığı kaydedildi. Konuşmasında kıdem tazminatı fonuna ilişkin yapılması düşünülen değişiklikten de bahseden Bakan Albayrak’ın, şu anda emekli olanların düşük emekli maaşı aldığını belirtirken, “Bu değişiklikleri yaparsak emekliler daha fazla para alacak” dediği bildirildi.

 

Albayrak bir süre önce yaptığı açıklamada Kıdem Tazminatı Fonu’nda herkesin mutlu olacağı bir düzenleme yapacağını belirterek “Verilen mesajların doğru okunması lazım. Tüm paydaşların mutabakatıyla bir süreç işleyecek. Daha ortada bir şey yok. Kıdem tazminatı çok sorunlu bir alan. İşçi, işveren, sendika mutsuz. Öyle bir formül üreteceğiz ki tüm paydaşlar mutlu olacak. Sabırlı olalım. Tüm paydaşlarla adım atılacak” demişti.

KAYNAK: STAR

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 37
 • Vulkan 1 yıl önce Şikayet Et
  Maas baglama oranlarida hanire azalıyor. Eski haline alınmasını istiyoruz.
  Cevapla
 • Volkan 1 yıl önce Şikayet Et
  Beş zorunlu tutulmasını istemiyoruz kidem tazminati na dokunulmasını istemiyoruz
  Cevapla
 • Ayder Ayder 1 yıl önce Şikayet Et
  İntibak düzenlensin, pirim ne kadar çoksa maaş yüksek olsun.emekliler yüksek ücret alsın,ek işte çalışmasın gençlere gün doğsun
  Cevapla
 • Fehmi 1 yıl önce Şikayet Et
  Emekli memurlar kıdem tazminatından mahrum edilmemeli. Zaten maaşı düşük. 1100 ek gösterge alan binlece müdürler vardır. Yeni müdürlere verip emekli olanlara vermemek büyük bir haksızlık olacaktır.
  Cevapla
 • Mehmet Dağ 1 yıl önce Şikayet Et
  Prim gün sayısına bağlı olarak artacak yeni bir hesaplama sistemi olmalıdır.Şu an ne kadar fazladan prim yatarsa maaş düşüyor böyle saçma bir sistem olamaz. Hem yaş şartı getiryorsun hemde prim yatırdıkça maaşı düşürüyorsun. İşçinin hakkını ahirette nasıl ödeyeceksiniz. Bu seçimde son uyarı idi. Bu sorun giderek kangrene dönecek şuan emekli olanlara 1000 tl civarında maaş bağlanıyor.Nasıl geçinecek bu parayla? 9000 gün prim ödeyende aynı 5500 gün prim ödeyende. Bu nasıl adalet?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle