TEKDER’den Teknoloji Bakanlığı’na ziyaret

Kısa adı TEKDER olan Teknikerler ve Yüksek Teknikerler Derneği heyeti, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’ye 2 Haziran’da uygulamaya konacak olan yapı denetim, şantiye şefliği yönetmeliği ile ilgili çalışma ziyaretinde bulundu.

TEKDER’den Teknoloji Bakanlığı’na ziyaret
TEKDER’den Teknoloji Bakanlığı’na ziyaret
GİRİŞ 25.04.2019 15:14 GÜNCELLEME 25.04.2019 15:14

TEKDER Genel Başkanı Murat Çatalçam, Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Yeni, Yüksek istişare Kurulu Başkanı Hakan Baycık ile Genel Sekreter Yunus Şireci ve beraberindeki heyet, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’yi makamında ziyaret etti.

Büyükdede’ye meslek yüksekokulu mezunu tekniker ve yüksek teknikerler adına 2 Haziran’da uygulamaya konacak olan yapı denetim, şantiye şefliği yönetmeliği ile ilgili çalışmalara verdiği destekten dolayı teşekkürlerini sunan Çatalçam, ‘Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere özellikle Bakanımıza emeği geçen, Bakan yardımcılarımız ve bürokratlara 5 milyon meslek yüksek okul mezunu adına müteşekkiriz. Şu an 26 ilde şube ve temsilcilik bazında teşkilat çalışmamızın sonuçlandığını 1 yıl içinde 81 ilde teşkilatlanma hedefimizin olduğunu TEKDER’e verecekleri destek ile ivme kazanacağımızı anlattık. Camiamız için, çok önemli hedeflerimiz arasında ilk sıralarda yer alan uzun yıllardır teknikerlerin kanayan yarası olan teknikerler odası kuruluş çalışmaları hakkında bilgi ve görüş alışverişinde bulunduk’ dedi.

Çatalçam ziyaretle ilgili olarak ‘Pek çok derneğin aksine, bizim etik değerlere önem veren milli duygu ve düşüncelere sahip hiç kimse ve kurumun güdümünde olmayan bağımsız yenilikçi teknoloji bağımlısı, tüzük ve amaçlarına hizmet eden, tekniker ve tüm MYO mezunlarına faydalı, halka hizmetin hakka hizmet olacağı düsturunu benimsemiş bir STK olduğumuzu bakan yardımcımıza anlattık. Ondan çalışmamız ve faaliyetlerimiz hakkında desteklerini istedik, o da destek olabileceklerini söyledi. Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Birçok konu başlığında düşünce ve görüşümüzün yakın olduğu anlaşıldı. Özellikle yeni mezun mühendislerin mesleki yeterliliğe ve tecrübeye sahip olmadan yapı denetim ve şantiye şefliğinin ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine çıkmamıza engel oluşturup kaliteyi olumsuz yönde etkileyeceği mesleki yeterliliğinin Mühendis, Teknik öğretmen, Teknikerler içinde ilerleyen zamanda uygulanması gerekliliğini ilettik, bizleri kabul ettiği için Sayın Büyükdede’ye camiamız adına teşekkürlerimizi sunarız’ dedi.