Türkiye'nin milli cihazlarına Londra'da saldırı! Komplo düzenlediler

Uluslararası Charing Cross (CX) Sempozyumu'nda Türkiye'nin ürettiği ve 58 ülkeye ihraç ettiği milli tıbbi cihazlara Amerikan firması tarafından komplo düzenlendi. Sahte raporlar ile Türk ürünlerini karalamaya çalışan Medtronic firması hakkında Londra polisine şikayette bulunan Türk yetkililer, firmaya karşı hukuki süreç başlattı.

GİRİŞ 19.04.2019 16:09 GÜNCELLEME 19.04.2019 16:10
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Dünya genelinde girişimsel varis tedavisi alanındaki tıbbi cihaz sektörüne hızla giren Türkiye'nin milli tıbbi cihazına Londra'da komplo düzenlendiği ortaya çıktı. Uluslararası Charing Cross (CX) Sempozyumu'na Türkiye, bilim adamları, Sağlık Federasyonu ve milli tıbbi cihaz üreticileri ile çıkarma yaptı. Sempozyumda Türkiye'nin uzun yıllar süren Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları neticesinde ürettiği tıbbi cihazlar yoğun ilgi gördü. Tüm dünyada bilimsel çalışmalar ve yayınlar ile kendini kanıtlamış olan Türk ürünleri büyük alkış aldı.

 

 

YABANCI FİRMA TÜRKİYE'NİN YERLİ VE MİLLİ FİRMASI INVAMED'İN SEKTÖRDE BÜYÜMESİNİ HAZMEDEMEDİ

Şimdiye dek çeşitli firmalar tarafından yapılan karalama kampanyalarına rağmen Türkiye'nin yerli ve milli firması INVAMED'in ürünleri dünya literatürüne adını yazdırmayı başardı. Medtronic firması, girişimsel varis tedavisi alanında INVAMED'in ürettiği ve tüm dünyada bilimsel çalışmalar ile kendisini ispatlamış olan yerli ve mili tıbbi cihazının başarısını ve sektörde büyümesini hazmedemedi. Önceden Türkiye'nin girişimsel varis tedavisi alanındaki tıbbi cihaz pazarını elinde bulunduran Medtronic, Türkiye'nin milli tıbbi cihazını üretmesi ile bu pazarı kaybetti. Türkiye'nin milli tıbbi cihazının ülkemiz pazarına hakim olması ve 58 ülkeye de ihraç edilmesini hazmedemeyen firma, Londra'da düzenlenen CX Sempozyumu'nda Türk ürünlerini karalamaya başladı. Hazırladıkları sahte raporlar ile sempozyuma katılan binlerce doktora Türk ürünlerini kötüleyen, karalayan Medtronic firması, sahte raporlarını bildiri haline getirerek tüm katılımcılara dağıttı.

 

 

Uluslararası yetkili tüm kuruluşlar tarafından belgelendirilmiş ve patentli Türk ürününü hiçbir geçerliliği olmayan kendileri tarafından düzenlenen sahte raporlar ile kötüleyerek kendi ürününü daha iyi göstermeye çalışan firma, özel videolar hazırlattı ve gerçeğe aykırı bilgileri web sayfasında da yayınladı. Karalama kampanyasını gören Türk bilim adamları ve Sağlık Federasyonu yetkilileri, Medtronic firmasının standında sahte raporlar ile hazırlanan bildirileri tespit etti. Firma yetkililerinin yaşadığı şok yüzlerine yansırken, Amerikan firmasının dağıttığı bu bildirileri orada bulunan Amerikalı doktorlar dahi kınadı. Türk yetkililer, olayla ilgili Londra emniyet birimlerine şikayette bulunarak, konuyla ilgili bilgi verdi.

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 40
 • Yeter 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah size bu mubarek gunde firsat versin oyununuzu kendi basiniza yiksin işallah
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu firma Almanya'da Meerbusch kentinde de faaliyet göstermektedir ve yakın zamanda binlerce ürünü geri çekme durumunda kaldı. Kalbe takılan ürünlerle alakalı medikal ürünler. Isteğen araştırabilir. Şuan ki hedefi global büyüme ve Avrupa'da 2 yıla yakın INSIDE Sales ekibi kuruldu, belirttiğim şehirde. Başka ürünleri karalamak her sektörde yapılıyor. Normalde bu firmaya cx de yaptırım yapılmalıdır polis ve gümrük ekipleri tarafinda aynı fuarlarda olduğu gibi.
  Cevapla
 • HamidiyeSüvarisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Kuduruyor kafir köpekler.Hazımsızlık ları had safhada.
  Cevapla
 • tayyar 1 yıl önce Şikayet Et
  Tabii İngiliz poliside derhal yakalar ve adalet yerini bulur öyle mi yok öyle bir şey köpek köpeği ısırmaz bunu unutma yın
  Cevapla
 • VUSLAT 1 yıl önce Şikayet Et
  Alçaklar.Dünyaya böyle kan kusturuyorlar. Kuklalarıda onlara hizmet ediyor.Bu alçak oyunları görmemek aptallıktan başka bir şeyle izah edilemez.Türkiye bu oyunların hepsini bozacak İnşaALLAH.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle