Selçuk Bayraktar: ‘İHA’larımız sınıfında en iyisi’

BAYKAR Teknik Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı bu başarılı operasyonlarla İHA ve SİHA’larımız kendi sınıfında en iyisi olma unvanını hak etti” dedi.

Selçuk Bayraktar: ‘İHA’larımız sınıfında en iyisi’
Selçuk Bayraktar: ‘İHA’larımız sınıfında en iyisi’
GİRİŞ 31.03.2019 08:42 GÜNCELLEME 31.03.2019 08:42
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sarıyer Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Milli Beka, Milli Teknoloji Gençlik Konferansı’nda konuşan Bayraktar, şunları söyledi:

 

 

“Türkiye artık bu İHA-SİHA’ları yurt dışına ihraç eder hale geldi. Bunlardan bir tanesi Ukrayna. Havacılıkta dünyanın en büyük uçağını yapan ülke. Roket motoru teknolojisinde Amerika’dan bile daha ileride. Türkiye lahmacun değil, domates değil, tekstil ürünü değil, bir yüksek teknoloji işini, özel bir ürününü ve kendi markasıyla, kendi mühendislerinin hayal edip, tasarlayıp, araştırıp, geliştirip ürettiği, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından geliştirilen İHA-SİHA’sını dünyaya satar hale geldi. Bu da Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine teknoloji anlamında vurması açısından çok önemli bir başarı. Allah’a şükür Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı bu başarılı operasyonlarla İHA ve SİHA’larımız kendi sınıfında en iyisi olma unvanını hak etti. Artık sadece az gelişmiş değil, bu alanda çok gelişmiş ülkelere bile kendi markamız satılır halde.”

TEKNOLOJİYİ GENÇLER GELİŞTİRİYOR

 

 

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır da konferansta yaptığı konuşmada, “Bütün dünyada teknolojilerde biz şunu görüyoruz, bu iş gençlerin işi. Sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada teknolojiyi gençler geliştiriyor. Gençler dünyaya pazarlıyor, satıyor. O halde biz çok şanslıyız. Bizim nüfusumuzun ortalama yaşı 31” dedi. 

KAYNAK: DHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Selçuk Bayraktar
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • gökhan ay 1 yıl önce Şikayet Et
  Büyük bir siha havada alt kapaklarını açar,içinden 1 milyon mini siha çıkar ve bölgeyi tarar (100km2) lik alanda suç unsurlarını imha eder.
  Cevapla
 • Baybars 1 yıl önce Şikayet Et
  Allahü teala ömrüne bereket saglık sıhhat ve afiyet versin.
  Cevapla
 • erkan 1 yıl önce Şikayet Et
  Geleceğin reisi
  Cevapla
 • Cenre 1 yıl önce Şikayet Et
  Siyasetle ilgilenmiyor .Gerçekten çok başarılı. Rabbim sayılarını çoğaltasın.
  Cevapla
 • cafer19 1 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun gercek vatan sever insanlara
  Cevapla
 • muhammet 1 yıl önce Şikayet Et
  insanı gururlandırıyor bu gelişmeler. Allah yokluğunu aratmasın. uzun ömür versin inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle