Dünyada ilk! Türkler yaptı, 7 liraya 8 saat çalışıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Yerli ve milli traktörümüz günlük 7 liralık şarjla akşama kadar 8 saat çalışacak. Prototiplerimiz seri üretime hazır. Onlar konuşur, biz yaparız. Son derece ekonomik olacak, çiftçilerimizin mazot derdi bitecek" dedi.

Dünyada ilk! Türkler yaptı, 7 liraya 8 saat çalışıyor
Dünyada ilk! Türkler yaptı, 7 liraya 8 saat çalışıyor
GİRİŞ 27.03.2019 10:06 GÜNCELLEME 27.03.2019 10:51
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Manisa programı kapsamında Salihli'den Alaşehir'e geçen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tariş Üzüm Birliği'nin işletmesini ziyaret etti, ardından Alaşehir Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda Cumhur İttifakı'nın düzenlediği mitinge katıldı. 

 

 

Bakan Pakdemirli, burada yaptığı konuşmada, Alaşehirlilere Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin selamlarını getirdiğini söyledi. 
 
Yerel seçimlere kısa süre kaldığını anımsatan Pakdemirli, "Sandıkta ne oy verirseniz, başımız üstüne. 17 yıldır bizi desteklediniz, her ihtiyacımız olduğunda yardımımıza koştunuz. Yaşadığımız coğrafya dertli bir coğrafya. Özellikle 2013'ten sonra olan olaylar, yargı darbesi, 15 Temmuz darbe girişimi gibi olay olmasaydı, 2023 hedeflerimize daha önceden ulaşacaktık. Siz bize 24 Haziran'da bir vize verdiniz, bunun ardından bir ay bile geçmeden dövizi tırmandırmaya çalıştılar. Şimdi yine aynı şekilde döviz üzerinden oyun peşindeler ama kontrolü elimize tekrar aldık." diye konuştu. 
 
Bakan Pakdemirli, "Darbeyle ya da başka bir şeyle yapamadıklarını ekonomiyle yapmaya çalışıyorlar." diyerek, "Ama bilmiyorlar, bu millet aç ve susuz kalabilir ama gönderinde başka bir bayrak dalgalanmasına müsaade etmez. Bu sebepten bu seçimlerde 24 Haziran'da verdiğiniz tasdiki tekrar istiyoruz." ifadelerini kullandı. 
 
"ÇİFTÇİLERİMİZİN MAZOT DERDİ BİTECEK" 
 
Merkezi hükümetle yerel yönetim arasındaki uyumun önemine dikkati çeken Pakdemirli, Alaşehir'e tarıma dayalı organize sera bölgesi kuracaklarını, üzüm üreticilerini Toprak Mahsulleri Ofisi aracılığıyla yaptıkları alımlarla destekleyeceklerini, bölgeye gölet ve sulama tesisleri inşa edeceklerini bildirdi. 
 
Bakan Pakdemirli, yerli elektrikli traktör konusunda çalışmaları tamamladıklarını ve prototipi hazırladıklarını aktararak, "Yerli ve milli traktörümüz günlük 7 liralık şarjla akşama kadar 8 saat çalışacak. Prototiplerimiz seri üretime hazır. Onlar konuşur, biz yaparız. Son derece ekonomik olacak yerli traktörümüz, çiftçilerimizin mazot derdi bitecek. İnşallah seri üretime başlayalım, üretimden çıkan ilk traktörü Alaşehir'de birlikte deneriz." ifadelerini kullandı. 
 
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de 2014’te kurulan büyükşehir belediyesi olmalarına rağmen gece gündüz çalışarak, bütün ilçelere ve mahallere ulaştıklarını söyledi. 
 
İl genelinde topyekun bir altyapı çalışması başlattıklarını anlatan Ergün, sadece Alaşehir ilçesinde 5 yılda toplam 226 milyon lira yatırım yaptıklarını kaydetti.

 

 

 

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Batı bunu engeller. Adamlar ürettikleri otomobillerden milyarlarca euro Kazanıyorlar, bu onlar için çöküşün başlangıcı olur.
  Cevapla
 • SERTTURK 1 yıl önce Şikayet Et
  Inşallah Allah yolumuzu bahtimizi acik etsin insallah
  Cevapla
 • Serdar 1 yıl önce Şikayet Et
  Desene bu iş Doğuya yarıyacak batı nın fatura kabaracak nede olsa elektriğe para ödemiyorlar şimdiden devlet bize bakmir sözleri kulağımda çınlıyor :)
  Cevapla
 • Manisa 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye nin tarımı çağ atlatacak bir proje emeği geçenlere yürekten kutluyorum
  Cevapla
 • Fns 1 yıl önce Şikayet Et
  Kaçak elektrik kullanımının yoğun olduğu malum bölgeye kesinlikle verilmemesi lazım.
  Cevapla
 • Veli çokbilmiş 1 yıl önce Şikayet Et
  Bölgede terör bittikçe kaçak göçek işler bitecek. Tıpkı batıda işler nasıl oluyorsa doğu da da aynısı olacak inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle