Konya OSB`de 5 yılda 109 fabrika açıldı

Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, son 5 yılda Konya Organize Sanayi Bölgesi`nde (OSB) 109 fabrikanın üretime geçtiğini ve 12 bin yeni istihdam oluşturulduğunu söyledi.

Konya OSB`de 5 yılda 109 fabrika açıldı
Konya OSB`de 5 yılda 109 fabrika açıldı
GİRİŞ 21.03.2019 13:45 GÜNCELLEME 21.03.2019 13:45

Türkiye'nin tahıl ambarı  olarak bilinen Konya'nın ülkenin sanayi merkezlerinden de birisi haline geldiğini  vurguladı. Konya OSB'nin Türkiye'nin önde gelenleri arasında yer aldığını dile  getiren Kütükcü, şöyle konuştu:
 
"Tahsise açtığımız organize sanayi bölgesindeki 4'üncü ve 5'inci kısım  genişleme alanında, son 5 yılda 109 yeni fabrika üretime geçti. Bu fabrikalarımız  12 bin insanımıza doğrudan yeni istihdam sağladı. Böylece bölgemizde üretim yapan  toplam fabrika sayısı 613'e, toplam istihdam ise 42 bine ulaştı. Ayrıca  geçtiğimiz yılın eylül ayından bu yana zor ekonomik şartlara rağmen 5. Kısım  Genişleme Alanı'nda 87 parselin daha sanayicilerimize tahsisini gerçekleştirdik.  Konya, tüm bu sanayi yatırımlarıyla ve güçlenen istihdam yapısıyla ülkemize daha  fazla katkı verecek. Sanayicilerimiz bugüne kadar her zaman Türkiye'nin gücüne  inandı, durmadan çalıştı, üretti. Bundan sonra da aynı inançla ve kararlılıkla  üretmeye devam edeceğiz."
 
İstihdam artacak

Kütükcü, Konya OSB'de otomotiv endüstrisinden makine imalat  sanayisine, dökümden gıdaya, ilaçtan mobilyaya pek çok sektörde üretim  yapıldığını aktardı.

Bölgenin büyümeye devam ettiğini ifade eden Kütükcü, "Önümüzdeki  yıllarda 5. Kısım Genişleme Alanı'nın tamamında üretime geçilmesiyle Konya  OSB'deki toplam firma sayımız 750'nin üstüne, istihdamımız da 55 binlere  ulaşacak." diye konuştu.
 
Yatırımcılara dünya standartlarında hizmet

Konya OSB'deki tüm yatırımcılara dünya standartlarında altyapı hizmeti  verdiklerini anlatan Kütükcü, şunları kaydetti:
 
"Bir yatırımcı neye ihtiyaç duyarsa OSB'mizde bu imkanlara sahibiz.  Yatırımcılarımıza aynı standartlarda hizmet üretiyoruz. Bölgemizin dört bir  yanını saran ve güçlü iletişim imkanı sunan fiber optik altyapımızla, içme suyu  arıtma ve atık su arıtma tesislerimizle, güneş enerjisi santrallerimizle, hava  kargo ve lojistik hizmetlerimizle, meslek lisemiz, Innopark Teknoloji Geliştirme  Bölgemizle, itfaiye teşkilatımızla, sosyal tesislerimizle, bölgemizin kendi  yeşilini üreten fidanlık ve sera alanımızla tam bir şehir görünümündeyiz."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Memiş Kütükçü
YAZDIR