İstanbullulara müjde! Artık şubeye gitmeye gerek yok

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından hayata geçirilen ve abone işlemlerinin şubeye gitmeden yapılabildiği "Mobil İSKİ" uygulaması tanıtıldı.

İstanbullulara müjde! Artık şubeye gitmeye gerek yok
İstanbullulara müjde! Artık şubeye gitmeye gerek yok
GİRİŞ 20.03.2019 13:58 GÜNCELLEME 20.03.2019 14:02

Geçen yıl hizmete sunulan, yeni su aboneliği, isim değişikliği,  sözleşme iptali gibi tüm abonelik işlemlerinin şubeye gitmeden yapılmasını  sağlayan Mobil İSKİ uygulamasının tanıtımı, İSKİ Genel Müdürlüğü bahçesinde  yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, burada  yaptığı konuşmada, İstanbul'da Tuzla'dan Silivri'ye kadar birçok hizmet alanı  bulunduğunu belirtti.

 

 

Kentin her noktasında hizmetin sürdüğünü dile getiren Baraçlı, yerinde  hizmet anlayışıyla vatandaşın ihtiyaçlarını ve açığa çıkmamış ihtiyaçları  karşılayabilecek duruma gelebilmek için çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini  ifade etti.

Yatırımların hızla devam ettiğini vurgulayan Baraçlı, "İstanbul  Büyükşehir Belediyesi 23,6 milyar liralık yatırım bütçesiyle bu yıl büyük  projelere de inşallah imza atacak. Bu imzaları da gerçekleştirdiğimizde belki de  yerel yönetim anlayışında ülkeden büyük yatırımlara imza atan bir büyükşehir  belediyesi de olmuş olacağız." dedi. Baraçlı, İSKİ ile şehirlerde şebeke suyunun musluklardan içilebilir  hale gelmesi, aynı zamanda atık suların bertaraf edilmesinde yüzde 100 biyolojik  arıtmayla bir vizyona imza attıklarını aktardı.

 

 

"İSKİ dünyada örnek oluşturuyor"

İSKİ'nin dünyaya örnek olduğuna işaret eden Baraçlı, "Dünyanın her  yerinde İSKİ takip edilen ve izlenilen bir su-kanalizasyon idaresi. Onun için  yapmış olduğu çalışmalar, hakikaten hem Türkiye'de hem de dünyada örnek  oluşturuyor." ifadelerini kullandı.Baraçlı, yenilikçi fikirler, inovasyona yönelik anlayışlar ve değişimi  sürekli arzulayan bir yönetim anlayışıyla, açığa çıkmamış ihtiyaçları karşılayan  belediyecilikle vatandaşın memnuniyetini üst düzeyde sağlama gayreti içerisinde  olacaklarını kaydetti.

İSKİ'nin kuruluşlar içerisinde 10 büyük marka arasına gireceğine  inandığını anlatan Baraçlı, "Ülkemiz her geçen gün büyüyor. 2023 yılında 10 büyük  ekonomi arasına girmeyi hedeflerken, 10 büyük marka olmayı da hem ürün bazında  hem işletme bazında ortaya çıkartma gayreti içerisindeyiz. İSKİ'de 10 büyük marka  kuruluşumuzun arasına inşallah girecektir." değerlendirmesinde bulundu.

İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan da "Türkiye'nin lider, dünyanın alanında  öncü su ve kanalizasyon idaresi olarak İstanbul'a hayatın temel maddesi olan  suyu, dünya standartlarında kaliteli ve kesintisiz temin ediyor, kullanılan atık  suları modern tesislerimizde arıtarak çevreye zarar vermeyecek şekilde deşarj  ediyoruz. Bu hizmetleri sunarken de İstanbulluların hayatını kolaylaştırmak için  çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz." diye konuştu.

Turan, şubelere giderek zaman kaybetmeyi ortadan kaldırmak ve  işlemleri kolaylaştırmak amacıyla aktif olarak kullanılan Mobil İSKİ  uygulamasının, vatandaşların beğenisini topladığını sözlerine ekledi. İSKİ Genel Müdürü Turan, daha sonra Mobil İSKİ aracılığıyla isim  değişikliği talebinde bulunan bir vatandaşla irtibat kurarak, sorunun çözümü için  ekibi söz konusu adrese yönlendirdi.

Etkinlik sonunda katılımcılar ve personel hatıra fotoğrafı çektirdi.

Her yıl 50 bin başvuru

Yılda yaklaşık 1 milyon 100 bin abonelik başvurusu yapılan İSKİ'ye,  Mobil İSKİ üzerinden de bugüne kadar 50 bin başvuru yapıldığı bildirildi. Uygulamanın bilinirliğinin arttırılmasıyla şubelerdeki yoğunluğun ve  vatandaşın zaman kaybının azaltılması hedefleniyor.

ETİKETLER
ödeme
YAZDIR