Emekliye ek ödemeye yüzde 100 zam talebi

Emeklilere ödenen vergi iadesi 2006 yılında kaldırılmış, yerine ek ödeme getirilmişti.

Emekliye ek ödemeye yüzde 100 zam talebi
Emekliye ek ödemeye yüzde 100 zam talebi
GİRİŞ 18.03.2019 07:38 GÜNCELLEME 18.03.2019 07:38
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Emekli aylıklarına göre yapılan ek ödeme 2 oran üzerinden ödeniyor. 2018 yılı ocak itibarıyla emekli aylıkları bin 18 liraya kadar olanlara yüzde 5, bin 18 liranın üzerinde olanlara yüzde 4 ek ödeme yapılıyor.

 

 

Vergi iadesi kaldırılırken, yerine getirilen ek ödeme yüzdelerinin düşük belirlendiğini belirten Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün, “Emekliler, temel gıda maddeleri için yüzde 8 oranında KDV ödüyor. Bu nedenle, ek ödeme de yüzde 8’in altında olmamalı. Hükümet; her kesime teşvik uygularken, emeklilerin taleplerini de dikkate almalı. Emeklilere yapılan ek ödeme ve promosyon tutarı, çalışanlara yapılan ödemelerle paralel bir uygulamaya dönüştürülmeli” diyerek çağrıda bulundu.

Talep hayata geçerse emeklilerin ek ödemelerinde 30 ila 224 liralık artış yaşanacak. Emekliler maaş zamları haricinde, bir gelir artışına daha kavuşmuş olacak.

 

 

KAYNAK: GÜNEŞ

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • ulak 1 yıl önce Şikayet Et
    Çok fazla araç konvoyu yapılıyor seçim diye,herşeye yine seçimlerden sonra zam gelecek. seçimde araç konvoyu niye yapılıyor anlamadım, çocuk gibiler.
    Cevapla
  • Emekli 1 yıl önce Şikayet Et
    Bencede en adili bu ek ödemenin artırılması ve emeklilerden ilaç katkı payı alınmamasıdır... Ekonomi düzelince de intibak düzenlemesi yapılmalı...
    Cevapla