Müjdeyi Bakan verdi! İstanbul Havalimanı'na açılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul Havalimanı'nda Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın işleteceği bir müze olacağını belirten Bakan Ersoy, "Çok kısa sürede hayata geçireceğiz. Orada Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın işleteceği bir müze olacak" sözlerini kullandı.

Müjdeyi Bakan verdi! İstanbul Havalimanı'na açılacak
Müjdeyi Bakan verdi! İstanbul Havalimanı'na açılacak
GİRİŞ 14.03.2019 12:52 GÜNCELLEME 14.03.2019 12:53
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un Hisart Müzesi ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, İstanbul Havalimanı'nda açılacak olan müzeyle ilgili bilgi verdi.

 

 

"ÇOK KISA SÜREDE HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

Ersoy, "Üzerinde çalışıyoruz. Bütün Anadolu'yu anlatan bir müze olsun istiyoruz. Hem İGA'nın ekipleri hem bizim ekiplerimiz birkaç toplantı daha yapacaklar. Çok kısa sürede hayata geçireceğiz. Orada Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın işleteceği bir müze olacak." dedi.

 

 

"BELKİ AKILLARINI ÇELERİZ"

Amaçlarının ilk etapta transit bölümdeki yolcuları kazanmak olduğunu vurgulayan Bakan Ersoy, şunları söyledi:

Türkiye'ye giriş yapan her üç turistten bir tanesi İstanbul Havalimanı'ndan giriş yapıyor. Daha da ilginç olanı bir o kadar sayıda turist İstanbul'a kadar geliyor. Transitten başka bir ülkeye geçiyor. İşte o İstanbul'a kadar getirmeyi başarıp transitten kaybettiğimiz yolcuları bu müzeyi de kullanarak, başka tanıtım materyalleri de kullanarak ülkeyi tanıtmak istiyoruz. Belki akıllarını çeleriz. Bir dahaki tatil programlarında Türkiye'yi de alırlar diye düşünüyoruz. Mutlaka başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Tanıtım açısından iyi bir fırsat. İGA'dan tarafımıza böyle bir öneri geldiği zaman biz de memnuniyetle kabul ettik.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
havalimanı
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • ali.k 1 yıl önce Şikayet Et
    çok iyi fikir kutlarim, yalniz normal uçuş yerlerindede afiş olarak türkiyeyi veya herhangi şehrimizi tanitabilirsek daha iyi turistleri yonlendirecegimizi dusunuyorum. kayseride havaalaninda kayseriyi tanitmak gibi mesela
    Cevapla