Talep yağıyor! Bardağı 30 lira...

Muğla'nın Yatağan ilçesi Bozarmut Mahallesi'ndeki evinin bahçesinde eşek çiftliği kuran evli ve 3 çocuk babası Musa Karaçam, eşek sayısını artırarak hem sütünü hem de sütünden elde ettiği sabunları satmaya başladı.

Talep yağıyor! Bardağı 30 lira...
Talep yağıyor! Bardağı 30 lira...
GİRİŞ 08.03.2019 10:27 GÜNCELLEME 08.03.2019 10:29
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

2013 yılında 20 eşekle üretime başlayan Karaçam, sayıyı 40'a çıkardığını ve günde 4 litre sütelde ettiğini anlattı. Eşek sütünün bazı hastalıklara iyi geldiğinin rivayet edildiğini de belirten Karaçam, çiftliği ziyaret edenlere sütün litresini 150 liradan, su bardağıyla ise 30 liradan satıyor.

 

 

'VÜCUDU YUMUŞATIYOR, KIRIŞIKLIKLARI ÖNLÜYOR'

Eşek sütü satışı yaparken, sabun imal etmeleri yönünde talepler geldiğini anlatan Karaçam, "Süt sağıldıktan sonra sütün köpüğünü yüzüne süren kadınlar, sabununun da olabileceğini söyledi. Biz de bunun üzerine sabun üretmeye başladık. İlk önce cüzi miktarda ürettiğimiz sabun satıldı. Ardından seri üretime geçmek için eşim kurs aldı ve eşek sütü sabunu da büyük ilgi gördü. Bodrum'da aktarlar ve turistik oteller de bizden sabun istiyor. Sabunu kullananlar vücudu yumuşattığını, kırışıkları önlediğini söyledi" dedi.

 

 

Karaçam, "Eşek sütü antioksidan özelliğine sahip. Bazı hastalıklarda tedavide destekleyici özelliğe sahip olduğu belirtiliyor" dedi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 3
 • mustafa 5 yıl önce Şikayet Et
  Eşek sütü ilaç olarak ancak mü'min,muttaki doktorlar tarafından zaruret halinde tavsiye edilirse kullanılabilir.Haram ürünlerden şifa ancak bu şartla uygun olur.Ehil olmayan,güvenilir olmayan ,haram helal ölçülerinden habersiz kişilerin tavsiyeleri müslüman için geçerli değildir.
  Cevapla
 • Vatansever 5 yıl önce Şikayet Et
  Küçükken dalga geçerdik. Bazı sütçüler süte bilerek eşek sütü katıp millete satarlardı. Ne günlere kaldık :)
  Cevapla
 • seyfullah 5 yıl önce Şikayet Et
  Haramdan şifa olmaz
  Cevapla