Kredi çekecekler dikkat! Dev banka faizleri indirdi

Ziraat Bankası konut ve ihtiyaç kredilerinde faiz oranlarını indirdiğini açıkladı. Bankadan yapılan açıklamada konutta kredi faiz oranlarının yüzde 1,28'e, ihtiyaç da ise yüzde 1,53'e indirildiği belirtildi.

Kredi çekecekler dikkat! Dev banka faizleri indirdi
Kredi çekecekler dikkat! Dev banka faizleri indirdi
GİRİŞ 01.03.2019 09:00 GÜNCELLEME 01.03.2019 09:30
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Ziraat Bankası  son dönemde ekonomide yaşanan olumlu gelişmeleri ve maliyetlerde görülen iyileşmeyi müşterilerine yansıtmak amacıyla konut kredisi faiz oranlarını 04 Mart 2019 tarihinden itibaren 120 aya kadar tüm vadelerde aylık %1,28’e indirdi.

Diğer taraftan, ihtiyaç kredilerinde de 60 aya kadar vadelerde faiz oranını aylık %1,53’e indirildi.

Banka'nın açıklamasında şu bilgiler verildi:

"Ziraat Bankası ülkemize katma değer sağlayan her ekonomik faaliyetin yanında olma anlayışının bir parçası olarak konut sektörüne uzun yıllardır öncü ve etkin finansal çözümler sunmaktadır. Her yıl pazar payını kesintisiz artıran Ziraat Bankası konut kredilerinde sektörün açık ara lider bankası konumuna ulaşmıştır.

Ziraat Bankası, müşterilerinin konut kredisi taleplerini uygun faiz oranları, üstün hizmet kalitesi, hızlı ve kolay değerlendirme süreçleri, her kesime uygun koşullarda sunulan geniş ürün yelpazesi ve gelire uygun özel ödeme planı seçenekleri ile karşılamayı sürdürmektedir.

Ziraat Bankası  bir yandan konut üreticisi firmalarımız ile bireyleri düşünen çözüm önerilerini sürekli geliştirmeye devam ederken, aynı zamanda vatandaşlarımızın mümkün olan en iyi maliyetle konut edinmelerini amaçlamaktadır. Bu çerçevede Ziraat Bankası son dönemde ekonomide yaşanan olumlu gelişmeleri ve maliyetlerde görülen iyileşmeyi müşterilerine yansıtmak amacıyla konut kredisi faiz oranlarını 04 Mart 2019 tarihinden itibaren 120 aya kadar tüm vadelerde aylık %1,28’e indirmiştir.

Diğer taraftan, ihtiyaç kredilerinde de 60 aya kadar vadelerde faiz oranını aylık %1,53’e indirmiştir.

Her gelir grubunda yer alan müşterilerin kullanımına sunulan bu imkanlar ile gerek konut ihtiyacı olan vatandaşlarımıza gerekse de konut üreticisi firmalara önemli bir destek sağlanmasının yanı sıra, ihtiyaç kredilerinde de müşterilere maliyet avantajı sağlanacaktır"
 

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
konut kredisi
YAZDIR
YORUMLAR 33
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah kredi transferine imkan tanırlar
  Cevapla
 • Veli 1 yıl önce Şikayet Et
  Değerli kardeşlerim. Bakara suresinde faiz haramdır der. Bunu okuyan herkes bilir. Ancak insanoğlu para sevdasına saplanmış kurtaramaz kendini faiz ve türevleri helal para değildir başkasının emeğini çalmaktır. Diğer kişinin rızkını çalmaktır. Ancak döviz cinsi paralar üzerinden de kazanç faizin başka türlüsüdür. Kimse Cenab-ı Allah’ın kurallarını hinlik edipte arka kapıdan dolandığını düşünmesin. Alın terinin olmadığı hiç bir kazanç helal değildir...
  Cevapla
 • Emre 1 yıl önce Şikayet Et
  Birin altına düşürün gidişatın güzel olacağına TL nin değer kazanacağına inanıyorsanız. Çok yüksek çok
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Devlet üstüne düşeni yaptı.Sıra müteahhitlere geldi.Hadi sizi görelim.Madem zor durumdasınız ve bu indirime ihtiyacınız var biraz da siz indirim yapın.Mesela 125 bin Tl maliyeti olan konutu 750 bine değilde 250-300 bin Tl ye satın.Yoksa faiz 0,79 olsa dahi batmanız müstehaktır ve kaçınılmazdır
  Cevapla
 • Abbas kamil 1 yıl önce Şikayet Et
  1.28 2009 daki faiz oranı sonra 0.69 a kadar düştü ama devamı gelmedi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle