YouTube'dan flaş karar! Hepsini engelliyor

Video paylaşım sitesi YouTube paylaşımlarında tıbbi aşılarla ilgili yanlış bilgi ve temelsiz tezlere yer veren kanalların reklamlarını kestiğini açıkladı.

YouTube'dan flaş karar! Hepsini engelliyor
YouTube'dan flaş karar! Hepsini engelliyor
GİRİŞ 26.02.2019 06:47 GÜNCELLEME 26.02.2019 06:53
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

BBC'de yer alan habere göre YouTube, aşı karşıtı yayınlar yapan  kanalların zararlı ve tehlikeli fikirlerin yayılmasına yol açtıkları gerekçesiyle video paylaşım sitesi üzerinden reklam geliri elde etmelerini engelleyeceğini duyurdu.

 

 

Şirket, aşı karşıtı yayınların reklam almasını engellemenin yanında  konuyla ilgili uzman görüşlerine yer veren ve tıbbi aşıların faydalarına değinen  bilimsel içeriklere ulaşılmasını kolaylaştıracağını belirtti.

Ayrıca tıbbi aşılarla ilgili gerçek dışı bilgilere yer veren  videoların tavsiye edilmesinin önleneceği ifade edildi.

 

 

Şirket söz konusu videoları platformundan kaldırmayacağını, ancak  video altlarında reklam panellerinin bulunduğu yere izleyicilerin videoda yer  alan görüşleri doğrulayabileceği kaynakların bağlantılarını koyacağını kaydetti.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Tıp konularında yanlış bilgilendirme özellikle kaygı verici. Her  logaritma değişikliğinde olduğu gibi bunu önlemeye yönelik adımlar da aşamalı  olacak, zamanla daha etkili hale gelecek."

Bazı reklam verenler daha önce kendi ürünlerinin reklamlarının aşı  karşıtı videolarda yayımlanmasına karşı YouTube'a şikayette bulunmuştu. Şirketler  tedbir alınana dek reklamlarını platformdan çekme kararı almıştı.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • selami 1 yıl önce Şikayet Et
  arkadaşlar madem aşı istemiyorsunuz devlet bütün aşı karşıtlarına bir yerleşim yeri kursun topluca aşısızlar olarak orda yaşayın. sizin yüzünden bizler aşı olsakta bu salgınlara yakalaniyoruz.
  Cevapla
 • Rldvan 1 yıl önce Şikayet Et
  Çokguzel
  Cevapla
 • cenk 1 yıl önce Şikayet Et
  hayırdır youtube ilaç firmalarıyla mı anlaştın .
  Cevapla
 • selim 1 yıl önce Şikayet Et
  youtube tabi ki engeller. büyük tüccarların aşı tüccarlarının ticaretini zarara uğratıyor.
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Asıl yanlış bilgilendiren siz olabilir misiniz acaba?..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle