SGK Başkanı son tarihi açıkladı

Yaklaşık 2 milyon kişiyi kapsayan prim borcu yapılandırmasında son 4 güne girildi. Ödemeler internet üzerinden de yapılacak. SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Genel Sağlık Sigortası borcu olanlar 28 Şubat'a kadar ödeme yaparsa gecikme faizleri silinecek" dedi.

SGK Başkanı son tarihi açıkladı
SGK Başkanı son tarihi açıkladı
GİRİŞ 25.02.2019 10:42 GÜNCELLEME 25.02.2019 10:46

Vergi ve sigorta prim borcunu yapılandıranlar için önemli bir haftaya girildi. Yapılandırma kapsamındaki ödemeler için tanınan ek süre, 28 Şubat'ta dolacak. SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı katıldığı bir televizyon programında yapılandırımaya ilişkin önemli açıklamalar yaptı.  SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı şunları söyledi: 

 

"Vatandaşlarımız bir bankadan bile TC kimlik numarası ile ödeme yapabilecekler. Bir şekilde müracaat edip bizim kayıtlara girenler internet üzerinden de ödeme yapabilirler. Daha önce 31 Ağustos olan tarih 28 Şubat'a uzatılmıştı. Vatandaşlarımızın ödeme için  SGK Merkez müdürlüklerine gelmelerine gerek yok. Son yapılandrımada son gün saat 12'ye kadar merkez müdürlüklerimiz açıktı.Ödemenin son günü kuyruk olursa mağduriyete izin vermeyiz.Şu ana kadar 7,5 milyar TL'lik bir tahsilat yaptık işverenler rahatladı. SGK ciddi bir fon temin etmiş oldu.  

GECİKME FAİZLERİ SİLİNECEK
 
GSS borçlarını da vatandaşlarımız 28 Şubat'a kadar ödediklerinde gecikme fazileri silinmiş olacak. 
 
"77 TL'LİK KATKI BEDELİ İLE BU HİZMETTEN YARARLANILABİLİYOR"
 
Vatandaşlar aylık 77 TL ödeyerek GSS kapsamında haklardan sahip olabilir. Dünyada en düşük maliyetli ve yüksek kapsamlı sağlık hizmeti. Vatandaş gelir testine gitmek istemezse de GSS'de en üst düzeyde prim yatıran sağlık güvencesine sahip olur. GSS konusunda bize herhangi bir şikayet gelmedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ