Milli Piyade Tüfeği MPT-76 için yeni sözleşme

Savunma Sanayii Başkanlığı, sosyal medya hesabından Milli Piyade Tüfeği 'MPT-76'nın 50 bin adet sözleşmesinin yapıldığını duyurdu.

GİRİŞ 25.02.2019 06:22 GÜNCELLEME 25.02.2019 08:49
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Savunma Sanayii Başkanlığı, Milli Piyade Tüfeği “MPT-76”nın 50 bin adet sözleşmesinin yapıldığını duyurdu.

 

Savunma Sanayii Başkanlığı toplamda 50 bin adet Milli Piyade Tüfeği “MPT-76”nın sözleşmesinin yapıldığını duyurdu. Tamamen milli kaynaklar kullanılarak, yurt dışından teknik destek alınmadan üretilen Milli Piyade Tüfeği (MPT-76) NATO standardı olan soğuk ve sıcak hava, kum, yağmur, çamur gibi ağırlaştırılmış 42 testin tamamını hatasız geçmiştir.

Eksi 40 ve 65 derece sıcaklıkta, basınçlı su tehdidi altında ve balçıkta bile sorunsuz olarak çalışmaya devam eden tüfek ile dakikada 650 atım yapılabilmektedir.

 

 

4.1 kilogram ağırlığında gövde yapısına sahip olan tüfek, 600 metreye kadar etkili bir menzile sahiptir. 7,62 mm çaplı mermi kullanan MPT-76 12 bin atıma kadar namlu ömrüne sahiptir.

DÜNYANIN EN İYİSİ MPT 76

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Silah Fabrikası Müdürü Mustafa Tanrıverdi, ABD'de silah fabrikası bulunan Türk iş adamı K.K.'ye MP-5 ve MPT-76 marka silahların çizim ve üretim planlarını satarken suçüstü yakalandı. En Son Haber'de yer alan habere göre MKE müdürünün satmaya çalıştığı Milli Piyade Tüfeği projeleri, silah sanayiinin dünyadaki devleri tarafından ilgiyle takip ediliyor.

SERİ VE HAFİF

Milli Piyade Tüfeği projesini 40 uzman 2 yıl boyunca 3 ayrı ekipte rekabet halinde çalışarak tasarladı. Silah vuruş yüzdesi çok yüksek, hafif ve kısa olan, öldürücü etkisi olan, NATO rail sayesinde her türlü aparatı taşıyabilen MPT TSK'ya teslim edilmeye başlandı, çok yakında seri üretime geçmesi bekleniyor.

TESTLERDEN BAŞARIYLA GEÇTİ

MPT 76, çimento, çamur, yağmur, kar ve buz gibi çevre koşullarının ve şartların olumsuz olduğu her durumda test edildi ve testlerin tamamından başarıyla geçti.

 
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • halil ibrahim 1 yıl önce Şikayet Et
  MaşaALLAH en iyileri olsun
  Cevapla
 • gökhan ay 1 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah Allah daha iyilerini devamını nasip etsin
  Cevapla
 • gökhan ay 1 yıl önce Şikayet Et
  Halka satış ta olsun.
  Cevapla
 • bizimdir 1 yıl önce Şikayet Et
  kefereye satmak yok.
  Cevapla
 • TürkMücahid 1 yıl önce Şikayet Et
  ORDUMUZDAN başka yere vermeyin ! Taki üst modeli " MPT2023" yapılana kadar. hedef 2023 olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle