Talimatı verdi: Türkiye'de banka hesabı açın

Maduro hükümeti Venezuelalı şirketlere 'Türkiye ve Rusya'da banka hesabı açın' talimatı verdi

Talimatı verdi: Türkiye'de banka hesabı açın
Talimatı verdi: Türkiye'de banka hesabı açın
GİRİŞ 21.02.2019 12:27 GÜNCELLEME 21.02.2019 12:28
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Venezuela'da Nicolas Maduro yönetiminin 50'den fazla şirkete Rusya, Türkiye, Çin ve Hindistan'da banka hesapları açmaları yönünde çağrıda bulunduğunu yazdı.

 

 

Devlet Balkanı Maduro yönetiminden yetkililer ile şirket temsilcileri arasında gerçekleştirilen bir toplantıda konunun gündeme geldiği belirtilen haberde, "Maliye Bakanlığı bu ülkelerde nasıl banka hesabı açılabileceğini öğretmek adına bilgilendirme toplantıları düzenlemeyi planlıyor" deniyor.

Şirketlerin uluslararası ödemelerini bu ülkelerde açacakları banka hesapları üzerinden yaparak yaptırımların etrafından dolaşmaları tavsiye ediliyor.

 

 

Venezuela ekonomisi ABD'nin katı yaptırımlarının da etkisiyle derin bir kriz içerisinde. Ülkede en temel gıda ve temizlik malzemelerine dahi erişim enflasyonun yüzde 360 bine ulaşmasıyla birçok Venezuelalı için imkânsız hale gelmiş durumda.

Konuya yakın iki yetkiliye dayandırılan Bloomberg haberinde, şirketlerin iktidarı zor duruma düşürmek adına üretimi yavaşlatması halinde hükümetin gerekli adımları atarak söz konusu firmaları cezalandıracağı uyarısının da yapıldığı aktarılıyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
talimat
YAZDIR
YORUMLAR 26
 • petrol 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünyada petrole gercek degerini veren tek ülke Venezuela dır. petrolün fiyatı 0.01 usd dir. biz bu ülkeye sözde destek veriyoruz da neden oradan gerçek değerinde petrol almıyoruz? dünya 5 den büyük değil mi yoksa!!!! rahip konusunda çektiğimiz restin sonuçları mı alıkoydu bizi sadece Allah dan korkmaktan!!!
  Cevapla
 • ozcan 1 yıl önce Şikayet Et
  su maduraya gida verin donuste yakit alin gelin
  Cevapla
 • Yıldırım 1 yıl önce Şikayet Et
  Değerli kardeşlerim bu mübarek cuma günü ve gecesinde zalimlerin elinden mazlumların kurtulması için Allah'a yalvaralim yakara dua edelim müslüman değil gibi dusunmeyelim Mazlumun dini sorulmaz Allah'a emanet olun hayırlı cumalar dilerim
  Cevapla
 • ttttt 1 yıl önce Şikayet Et
  Yetkililer. Nasıl yardım gönderebiliyoruz.
  Cevapla
 • Dadaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Mudo Rabbim seni İslam'la kuranlar sereflendirsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle