Balıkesir'de ilk "tanzim satış noktası" açıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından sebze meyve fiyatlarını düşürmek için ilk tanzim satış noktası kuruldu.

Balıkesir'de ilk "tanzim satış noktası" açıldı
Balıkesir'de ilk "tanzim satış noktası" açıldı
GİRİŞ 16.02.2019 14:23 GÜNCELLEME 16.02.2019 14:23

Toplu Taşıma Merkezi'nde çeşitli sebze ve meyve ürünlerinin bulunduğu  tanzim satış noktasına büyük ilgi gösteren vatandaşlar kuyruk oluşturdu. Alanı gezen BalıkesirBüyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu,  yaptığı açıklamada, son dönemde ülkede özellikle tarım ürünlerinde fiyatların  yükselmesiyle ciddi bir spekülasyon oluştuğunu söyledi.

Vatandaşların bu durumdan mağdur olmaması için Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul ve Ankara'da kurulan tanzim satış  noktalarının peyderpey diğer illere de yayıldığını belirten Kafaoğlu, sözlerini  şöyle sürdürdü:
 
"Vatandaşımıza ucuz sebze yedirmek için gayret sarf ediyoruz. Bununla  ilgili olarak Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız ve Büyükşehir Belediyesine  bağlı olan BATAŞ şirketi ile bu organizasyonu yapıyoruz. Ürünleri Tarım Kredi  Kooperatifi aracılığıyla alıyoruz. Özellikle Balıkesirli üreticileri mağdur  etmemek için Balıkesir'de üretilen marul, karnabahar ve kelemi de  Balıkesirli  üreticilerden alarak, vatandaşlarımıza doğrudan ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu  şekilde fiyatlarda bir denge oluşsun, vatandaş mağdur olmasın diye ciddi gayret  gösteriyoruz."
 
Kafaoğlu, talep olması halinde ilçeler dahil farklı yerlerde tanzim  noktası açmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
 
Alışveriş yapan vatandaşlardan Hasan Boylukara ise bunun güzel bir  uygulama olduğunu kaydetti. Marketlere ve pazarlara göre fiyatların uygun olduğunu dile getiren  Boylukara, "Bu ürünler, bugüne kadar üretilenin üstünde bir fiyatla satılmış  olmasaydı bu duruma gelinmeyecekti." dedi.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ