Vatandaştan yoğun ilgi! Fabrikada vardiyalar artırıldı

Eti Maden'nin yaptığı araştırmalar sonucunda BOR madeninden üreterek piyasaya sürülen 'Boron' temizlik deterjanı satırları beklentileri aştı. Bunun üzerine harekete geçen Eti Maden, fabrikada vardiyaları artırırken, mesailer 24 saate çıkarıldı.

Vatandaştan yoğun ilgi! Fabrikada vardiyalar artırıldı
Vatandaştan yoğun ilgi! Fabrikada vardiyalar artırıldı
GİRİŞ 16.02.2019 12:42 GÜNCELLEME 16.02.2019 12:43
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Enerji Bakanlığı tarafından başlatılan yeni bor stratejisinin sonucunda Eti Maden tarafından üretilen ve piyasaya sürülen 'Boron' temizlik deterjanı halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.

 

 

YENİ YATIRIM YOLDA

Eti Maden'in Eskişehir Kırka fabrikasında üretilen Boron, BİM, A101, Şok, Migros, Carrefour, Mopaş, Çağrı, Onur, Rammar, Sultan-Kütahya, Biçen, Kayseri Gross, Gökkuşağı, Pekdemir Çiftliği gibi marketlerde satışa çıktı. Satışların beklenin üzerine çıkmasıyla fabrikada vardiya sayısının artığını ve 24 saat mesai yapıldığını dile getiren yetkililer, fabrikada üretimi artırmak için yatırım yapmaya hazırlandıklarını ifade ettiler.

 

BOR'DAN 3 GÜBRE GELİŞTİRİLDİ

İkinci 100 günlük icraat programında yer alan "tarım sektörü için üç yeni bor gübre geliştirilmesi" çalışmalarında sona gelindi. Bakanlık toprağa takviye olarak eklenecek ve ürünlerin verimliliğini artıracak '2-4 mm granül boraks pentahidrat', '2-4 mm granül kolemanit' ve '2-4 mm granül üleksit' adını verdiği üç farklı bor gübre geliştirdi. Fazla yağış alan bölgeler ile orta ve az yağış alan bölgeler için ayrı ayrı gübre geliştiren Bakanlık gübreleri Kırka Bor İşletmeleri Müdürlüğü'nde bulunan Teknoloji Geliştirme Merkezi'nde üretildi. Tarımda mikro besleyici olarak kullanılan bor sayesinde ürün verimliliği yüzde 20'ye kadar artacağı gibi ürünler, fazla yağış alan bölgeler ile orta ve az yağış alan bölgeler için ayrı ayrı piyasaya sürülecek. 

HEDEFTE İHRACAT DA VAR

Bakanlık bor gübrede yurt dışı piyasaları da hedefine koydu. Özellikle fazla yağış alan Güney Asya, Güney Amerika ve Sahra Altı Afrika bölgelerinde bu ürünlerin kullanımının etkili olacağını tespit eden Bakanlık ürünün ihracatında bu pazarlara yönelecek.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Bahar 1 yıl önce Şikayet Et
  Türk malı olması önemli yanlız daha başarılı olabilirdi beyazlar da kullandim hiç çıkarmadı
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  4 kg 22 ₺’ dan aldık ve diğerlerinden daha az kullanıyorsunuz. Bu açıdan aslında avantajlı bir fiyat. Kullanım talimatına bakmadan pahalı demeyin. Ayrıca temiz yıkıyor ve artı çevre dostuymuş. Tavsiye ederiz.
  Cevapla
 • Yusuf 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir zamanların cola turkası gibi olmasın da.
  Cevapla
 • Mahmut Akar 1 yıl önce Şikayet Et
  İsmin ve reklamın önemi, önceden Eti-Matik diye satılıyordu, şimdi Ulusal bir marka oldu..
  Cevapla
 • remziye 1 yıl önce Şikayet Et
  ben kullandim cok guzel bir deterjan ariyeli solar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle